Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Kellene nekem egy olyan...

Jokee kérdése:

Kellene nekem egy olyan javaszkript kód, ami számokat ad egymáshoz és az összeadódik egy gombra való kattintással Hogyan oldható ez meg?

Figyelt kérdés
2010. szept. 14. 23:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Magyarán összeadás műveletet akarsz csinálni?
2010. szept. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

<input type="text" id="szam1"><br>

<input type="text" id="szam2"><br>

<input type="button" value="Számold" onClick="javascript:szamol();">


<script language="javascript" type="text/javascript">

function szamol()

{


var szam1, szam2, osszeg;


szam1 = document.getElementById('szam1').value;

szam2 = document.getElementById('szam2').value;


osszeg = szam1+szam2;

alert(osszeg);

}


</script>



ebbe aztán rakhatsz még mindenféle ellenörzést hogy jó számot írt-e be stb.

2010. szept. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

nem próbáltam ugyan ki, de érdekelne, hogy a 11.04-es válaszoló megoldása működik-e? Már csak azért, mert javascriptben a + operátort sztringek összefűzésére használjuk. És a var változó típus se kizárólag számként érthető. Így szerintem ez a kód azt csinálja, hogy sztringként egymás után fűzi a két számot, így valahogy:

4+5 = 45

2010. szept. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A harmadik válaszoló vagyok:

Kipróbáltam a kódot és igazam lett, amit a második válaszoló írt nem jó, mert sztringként összefűzi a számokat, meg pedig összeadja.

Régen csináltam én egy ilyen összeadó scriptet. Ha jól emlékszem konvertálni kellett a változót integerré, ha majd kitalálom hogy volt, megírom.

2010. szept. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

amint írtam is, nyugodtan írhat bele ellenörzést, hogy helyes-e az adott szám. ha egy komplett működő programot írnék ide, nem hiszem, hogy sok értelme lenne, hisz akkor 1. úgyis átalakítaná a saját szájíze szerint tehát fölösleges munka volt 2. nem kellene dolgoznia vele.


mostanában divat lett leszólni a másikat, azért, mert vettem a fáradtságot, és ide írtam a kódot. most meg majd jól lepontoztok azért, mert ezt ide írtam. ez pedig azért van, mert azt hiszik, hogy ez olyan, mint a facebookon a like, és a dislike, hát nem, hanem hasznos, és nem hasznos, tanuljunk meg olvasni!


function is_numeric(input){

return typeof(input)=='number';

}


tessék három másodperc guglizással be lehet építeni ezt a kis függvényt, ami ellenőrzi, hogy szám-e az illető, de egyébként a sztring - integer konverzió is beilleszthető kb ennyi idő alatt: szam1 = szam1*1.


egy programozó mindig csak annyit dolgozik, amennyit feltétlen szükséges. a leírásból nekem az derült ki, hogy saját magának kell a program, és feltételeztem, hogy ez esetben nem fogja a saját programját szándékosan kiakasztani.

2010. szept. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

a harmadik válaszoló vagyok.

Én így javítottam ki a kódot:

osszeg = parseFloat(szam1)+parseFloat(szam2);


Második válaszoló!

Remélem nem sértettem vérig a törékeny személyiségedet, azzal hogy megmertem szólalni, mert nem azt csinálja a kódod, ami a kérdés volt. Mert nem az volt a kérdés, hogy hogy fűzünk össze két sztringet, hanem az, hogy hogy adunk össze két számot. Ez két teljesen külön dolog!

Én sokakkal ellentétben azért járok fel ide, hogy segítsek, ha tudok, most is ezt tettem, javítottam a kódodban a hibát.

Ilyeneket meg nem tudom honnan szedtél, hogy az a bajom, hogy nem az egész kódot írtad le, meg hogy nincs ellenőrizve a bejövő adat típusa. Szólj ha ilyet találsz a mondataim között.

Ha paranoiás vagy szerintem kezeltesd magad.

2010. szept. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!