Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Milyen programmal érdemes...

Milyen programmal érdemes weboldalt készíteni?

Figyelt kérdés

A suliban Visual Studio Code-ban programoztunk.


A profik miben szoktak programozni/weboldalt készíteni?


Eddig Python, PHP, Java, C++, C# programozási nyelvet tanultam.


A weblap készítés során meg (HTML, CSS, Bootstrap, JavaScript) ezeket tanultam.


Hamarosan megrendelésre fogok készíteni weboldalakat.



2021. máj. 23. 17:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a Visual Studioban van GUI, a notepad++ pedig csak egy kibővített jegyzettömb.
2021. máj. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Atyaúristen...

A suliban is azért használtok VS Code-ot, mert a programozóként dolgozók is azt használják - legalábbis páran biztos, de nyilván van más hasznos code editor is.

De egyébként amíg működik az oldal, addig sima jegyzettömbben is megírhatod. A munkád minőségének nem kellene függenie attól, hogy milyen szerkesztőben írsz.

Nyilván hasznos lehet egy-egy funkció, de ha megtanultad rendesen a HTML tageket stb., akkor nem kellene gondot okozzon az, hogy végig ki kell írni mindent, és nem üthetsz két leütés után egy tabot.

2021. máj. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
63%

#12

Igenis fontos az IDE. Nem lehet hatékonyan és gyorsan programozni egy notepad++ban...


Én phpStormot használok. Ajánlom figyelmedbe, de az pénzes. Ha nem akarsz érte fizetni, (amit 100%ig megértek) akkor ott a vs code. Első osztályú és ingyenes.


Ne bohóckodj notpad-el!


Nem csak azért hogy 2 karakter után tudj nyomi egy tabot, hanem 1000 más dolog miatt is.. Csak 1 pár példa a phpstormból:


-ctrl+bal click egy változón rögtön oda viszi a kódot ahol létre lett hozva, egy function-ön pedig az implementálás helyére akár más fileban, classban, legyen bárhol a projektben.


-Egyszerre több kurzort is le lehet tenni. Így lehet másolni is. Számtalanszor hasznos.

-Ha egy függvényt meghívsz, akkor a hívás helyén látod a formális paraméter listát, ugye hogy milyen értékeket vár.

-shift+enter beszúr egy új sort a jelenlegi alá és átrakja a kurzort. Ez csak kényelmi funkció, nem kell a sor végére menni.

-git kezelő


És nagyon sok más hasznos funkció



Mi nek bicikliznél pl Spanyolországba, ha mehetsz repülővel is?


Rengeteget gyorsít a munkán.

2021. máj. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

#13 Köszönjük szépen, doktor professzor.

Nem azt mondtam, hogy notepad-ben írjon, hanem azt, hogy a kényelmi funkcióknak nem kellene behatással lennie a munka minőségére, mert ugye feltételezzük, hogy amit csinálsz, azt rendesen megtanultad, és nem fog kigúvadni a szemed, ha egyszer-egyszer vissza kell keresned, hogy hol deklaráltál egy változót.

A másik a kérdés abszurdsága: valamit megtanul az iskolában, majd abban elkezd kételkedni. Tény, hogy nem a legjobban adják át a tananyagot, de egy k@rva IDE-t megtanulnak, hova keresnél másikat, ha már egyet megszoktál? Ráadásul sok rosszat nem is lehet elmondani a VS Code-ról.


De akkor, kedves kérdező, elmondom, hogy akármilyen szerkesztőben írsz, ugyanazt az eredményt kapod.

2021. máj. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

+1 a phpstorm-nak!


Na jó, ez persze nem fekete-fehér: nyelv és szokásfüggő, hogy mit érdemes használni.

Volt kollégám aki utálta a jetbrains termékeket és atom-ot használt (meg angular-hoz vscode-ot), pedig nyilván céges környezetben nem lett volna gond, hogy "drága" (a cég megvette volna neki is).


Véleményem szerint (erősen szubjektív) php-hez én nem tudok jobbat, mint a phpstorm és pár erősségét a #13-as hozzászoló le is írta. Valójában sokkal többet tud (pl xdebug és a különböző framework-ök: laravel, symfony támogatása) stb... szóval nagyon hosszú a sor. Ha kihasználod a funkcionalitását, akkor valóban sokat segíthet. Persze tudom a többihez is vannak pluginek, de valahogy nekem egyik sem fedi le kellőképp...


De tény, mindegy mit használsz: a lényeg hogy "kézre álljon" és gyorsan tudj benne dolgozni.

2021. máj. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!