Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Miért nem tudom beágyazni a...

Miért nem tudom beágyazni a HTML-be a CSS-t?

Figyelt kérdés

<link rel="stylesheet" type="text/css" href="mystyles.css" />


Ezzel próbálkozom. Mivel úgy tudom, hogy a rel és a type az mindig ugyan az, így a herfel próbálkoztam párszor (kb 50x :D )


A HTML file, ok, meg is jelenik. A CSS-t pedig a head-ban helyeztem el konkrétan ide:


<head>

<meta charset="UTF-8">

<title>Cím</title>

IDE HELYEZTEM EL

</head>


És style.css néven mentettem el Cascade Style Seheets File (*.css) formátumba, ugyan abba a mappába ahol az index.html is van


Próbáltam már azt is, hogy a herf-nél nem adtam meg semmit, mert elméletileg ha egy mappába van nem kell. Volt, hogy megadtam a stílus lap nevét azaz style.css (ekkor még a HTML sem látszódott), css-nélkül is próbáltam, nem történt semmi..


próbáltam megadni úgy, h Mappa neve/ style.css úgy is hogy C:\User\... stb./style.css


Szóval nagyon sokféle módon és nem igazán reagál semmit (rosszabb esetben az HTML is eltűnik)


Tudna nekem esetleg valaki segíteni, hogy mit nem írhatok be pontosan?

Már nincs ötletem, hogy hogy próbáljam még meg... :(



2021. márc. 17. 17:35
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


ez a normál módja.

Másrészt az útvonal, ha csak nem offline fájl, akkor a szerveren lévő.

2021. márc. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, ezt is próbáltam, márhogy konkrétan ezt:


<link rel="stylesheet" href="mystyle.css">


csak style.css-t írtam be ugye. El is tűnt még a HTML is (ha megnéztem a neten), aztán, ha a css-t nem írtam oda akkor vissza jött a HTML, de a formázások nem jelentek meg továbbra sem..


rendesen a gépemen készítettem, az asztalon van egy mappa és abba van az index.html és a style.css is.

2021. márc. 17. 17:51
 3/6 anonim ***** válasza:
Tedd már fel a két fájl kódját megosztóra és linkeld be!
2021. márc. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

De egyébként chrome alatt pl rámész adott elemre aminek elvileg adtál stílust, majd jobb klikk -> vizsgálat.

Erre be kell jönnie egy felületnek két fő rész fontos, az egyiken van egy styles fül, alatta látod az adott elem stílusát és hogy honnan kapja, ha nincs ott az adott tulajdonságrésznél a stílus pl: style1.css:1 akkor nem kapta meg.

Érdemes a másik részt is megnézni, ahol az Elements a kezdő, és ott a Console-t választani, ha valami el van szúrva ott is kiírhatja, a sources fülben meg, ha beolvasta a css-t ott kell lenni a file részbe.

2021. márc. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, megoldódott. A css file-ban volt a hiba... De már javítva :)
2021. márc. 18. 11:17
 6/6 anonim ***** válasza:
Sürgősen tanuld meg a developer console használatát (f12).
2021. márc. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!