Hogyan írjak úgy blogot, hogy ne lehessen visszakövetni személyesen rám?
Ha nem publikus a blog adatlapján semmi, nem fogják tudni, hogy ki vagy. Egy külső látogató csak annyit lát amennyit te magad megosztasz vele. Egy álnéven, kitalált felhasználónéven és a nevedet nem tartalmazó e-mail címmel regisztrálva bőven kizárható, hogy tudják a személyedet.
Amiből fel fognak ismerni, az úgyis a megosztott történet, hiszen ahhoz hogy a leírtakról tudj, vagy ott kellett lenned személyesen, vagy valaki más elmondta neked, abból pedig visszakövethető az érintettek személye.
Ez a hackermítosz része, hogy érdekes módon minden embernek akad olyan "informatikus" ismerőse aki jobban ért a dolgokhoz, és olyan dolgokhoz, felületekhez fér hozzá és rendszerekbe lép be, amiről átlagember csak álmodozik legfeljebb.
Senki nem fog hozzáférni ezekhez. Az "amit felraksz az örökre fent is marad" a te szempontodból csak annyiban számít, hogy amit közzé akarsz tenni azért vállald is a felelősséget. Amit állítasz azt bizonyítani is tudd, különben ha rágalmazás miatt feljelentenek, a rendőrségnek már ki fogja adni az adataidat a szolgáltató.
Ebben az esetben viszont nincs mitől tartani. Nem fogja érdekelni az embereket a szerző, főleg olyan szinten hogy bűncselekményt kövessenek el a kiléte megszerzésére.
Ha nem reklámozod aktívan az oldaladat, el sem fog jutni senkihez, annyira ki vannak szorulva a blogok az érdeklődési körök szélére. Van, aki képes inkább fényképekre szövegdobozokban felírni a szöveget és feltölteni Instagramra, csak hogy eljusson a tartalma az emberekhez, mert a klasszikus bejegyzéses blogok nem elég látványosak interakcióban, és el sem érhetőek könnyen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!