Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Melyik a legolcsóbb, de jó...

Melyik a legolcsóbb, de jó domain szolgáltató, illetve webtárhely szolgáltató egy kis induló magyar blog számára?

Figyelt kérdés

2020. nov. 1. 21:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Domaint nem szolgáltatják, hanem regisztrálják.
2020. nov. 2. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor regisztrátor, igazából nekem mindegy, de szeretnék egy saját pl abc.xy domaint legalább 1 évre. + Max párszáz mega tárhelyet, nem lesz sok fotó, inkább szöveg. Ebben tud valaki segíteni hol/kinél érdemes?
2020. nov. 2. 07:18
 3/9 anonim ***** válasza:
Jelenleg az én tudomásom szerint a legolcsóbb a 024reg.com Ha regisztrálsz egy domaint egy évre, az bruttó 3500 ft és kapsz hozzá ingyen 2 GB webtárhelyet és 1 Gb mail tárhelyet.
2020. nov. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
én a forpsi.hu-n szoktam vásárolgatni.
2020. nov. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Miért kell a legolcsóbb? Évi 3000 forintért már kapsz jót is, pl a Servergardennél. SSD alapú, ultragyors kiszolgálás. Online összekattintod, kifizeted, és 1 perc múlva használhatod is. Több 100 telepíthető app van rajta.
2020. nov. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ha csak blogot akarsz, akkor egyáltalán nem biztos, hogy a saját szerver a legjobb megoldás. jelenthet előnyt, nagyobb szabadságot, sok mindent. főleg, ha komoly üzleti terveid vannak vele.

viszont cserébe karbantartani, üzemeltetni is neked kell, bajlódni vele, hogy meghackelik, frissíteni kell, van-e frissítés egy pluginhez, stb.

egy egyszerű bloghoz sokkal jobb választás lehet egy nagy blog szolgáltató, mint a blog.hu, blogger.com, wordpress.com, stb. ahol kevesebb a technikai, beállítási, szabadságod, viszont cserébe nem is kell az üzemeltetéssel bajlódnod, csak használni a szolgáltatást és a tartalomra koncentrálni. saját domaint meg a legtöbb ilyen szolgáltatással is meg lehet oldani, hogy működjön - persze nem feltétlenül azonos módon. ráadásul az ilyen nagy blog szolgáltatóknál működő blogokat a keresők és a közönség is jobban szokta preferálni, több ember fogja megtalálni, emiatt kevesebb plussz erőfeszítést igényel tőled a közönségszerzés.

2020. nov. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen ez hasznos és logikus tipp, először én is blogszolgáltatók között keresgéltem, de aztán valahol olvastam, hogyha egy hasonló oldalon tevékenykedem, akkor sajnos a szerzői jogokról és később a reklámbevételekről le is mondhatok :(
2020. nov. 17. 17:09
 8/9 anonim ***** válasza:

bármilyen szolgáltatást használsz (beleértve a telefonod, szövegszerkesztő programok, stb) azoknak a felhasználási feltételeit érdemes elolvasni és (helyesen) értelmezni.

vannak olyan szolgáltatások, amiken nem is tudsz máshogyan publikálni, csak úgy, hogy lemondasz a jogaidról. ilyen pl. a Wikipédia, ahol minden közkinccsé válik a publikálással - és elvben nem is tölthetsz fel olyan képet, ami jogvédett és a jogtulajdonos nem járul hozzá, hogy Creative Commons alatt kerüljön publikálásra.


a legtöbb szolgáltatásnál választhatsz, hogy ha te akarod, akkor Creative Commons alatt publikálhass, de általában van rá lehetőség, hogy kiválaszd, hogy te meg akarod tartani a saját szerzői jogaidat. a Wikipédián kívül nem nagyon ismerek olyan rendszert, ahol kötelező lenne lemondanod róla és opció sincs rá, hogy megtarthasd a saját jogaidat.


olyan mértékben szükségszerű átengedned valamennyit a jogaidból, hogy a más által üzemeltetett rendszernek joga legyen a tartalmad használni, hogy meg tudjon jelenni a felületükön. ilyen megfogalmazás szintén minden rendszer szerződésében (pl. Facebook, Instagram esetében is) szükségszerűen kell, hogy legyen, hiszen amit kiteszel azt egy másik fél fogja megjeleníteni a saját rendszerében. ehhez pedig szükségük van az engedélyedre. ettől még a szerző te maradsz és te rendelkezhetsz, ők másra nem használják, másnak nem adnak semmilyen engedélyt - erről nemrég nyilatkozott is több beágyazási per után az Instagramot birtokló Facebook. ők még a báluk megosztott tartalmad beágyazására sem adnak helyetted engedélyt - és ezzel elég sok pert felül is fognak írni...


a reklámbevételek szintén hasonló kérdést jelentenek. tilthatják is a reklámozást, illetve általában osztozkodni szoktak, de ezért cserébe általában nyújtanak is valamit - pl. tudnak ők is hozni hirdetőket, nem neked kell mindent megtenni érte - ez persze hátrány is lehet, nem csak előny.

a blog.hu-nál pl. úgy tudom, az a rendszer, hogy vagy reklám mentes blogot csinálsz, akkor semmi reklám nem lehet rajta. vagy engedélyezed az ő reklámjaikat és akkor osztoztok a bevételen, vagy ha te akarsz saját reklámokat, akkor arról tárgyalnod kell velük, hogy ez hogyan működik - persze amíg nincs jelentős közönség és még blog sem, addig ez meglehetősen elméleti dolog, de ha ez a cél, akkor persze érdemes minél alaposabban átgondolni már az elején.

2020. nov. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Legjobb ár/érték arány:

[link]

.hu 1100Ft/év

1GB SSD tárhely: 2900Ft/év


És ezek bruttó árak, nincs további Áfa, béfa, beállítási díj, stb..

Villámgyors szerverek, 0-24(de tényleg!!) ügyfélszolgálat, chat, email, telefonon is!

2020. nov. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!