Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan kell a Joomla 2.5...

Hogyan kell a Joomla 2.5 verziót a Joomla legfrissebb verziójára frissíteni?

Figyelt kérdés

Most vettem át egy eléggé elhanyagolt honlap kezelését.


Még Joomlát soha nem frissítettem korábban. De nem akarom elrontani.

Valaki leírná a frissítés pontos, precíz lépéseit erre az esetre vonatkozóan, ami valóban működik és nem száll el az oldal?


(Igen, Google 10000000000000000 találatot kiad. De nem akarok befürödni, ha éppen esetleg egy nem jó leírást követek.)


Köszönöm szépen a segítő válaszokat!



2020. aug. 29. 13:45
 1/3 anonim ***** válasza:
És itt nem tudsz befürödni? Keress egy Joomla csoportot talán.
2020. aug. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Argloss ***** válasza:

Lemented az adatbázist meg a fájlokat, aztán sajátgépen teszteled. (Pl. Xampp segítségével)

A leírásokat úgyis dobnod kell, ha volt benne valami egyedi mókolás.

2020. aug. 30. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A tesztelést javaslom én is viszont ne Xampp-on. (Már ha windows használsz, de gondolom igen.)


Linuxos környezetben kell tesztelni (mappajogok, stb.. másképp működnek) de a legegyszerűbb, ha a szerveren egy másik mappába lemásolod az egészet, a db-ről is csinálsz másolatot, majd azt frissíted. Aztán ha sikeres (és kijavítottad a hibákat, mivel előfordulhat, hiszen 10-ből 9 ember belegányol mindig a CMS-be sajnos, ha más nem a plugin-ekbe amiket lehet frissíteni kell), szóval ha már működik az új útvonalról akkor a régit lekapcsolod és módosítod a cpanel-en (vagy amit használsz, VPS-nél a virtualhost-nál) hogy a régi domain mutasson a frissített oldalra. Ha közben a tartalom változott / változhatott akkor ne felejtsd el átvezetni/átmásolni.


Állítólag vannak szkriptek amik segítenek átmásolni/költöztetni a joomla oldalt, de erről szerintem is joomla csoportokban tájékozódj.

2020. aug. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!