Weboldal készítés..hogy is van ez?
1000 + 1 féle létezik.
Kb olyan mintha azt kérdeznéd mennyi egy lakásfelújítás.
azt tudom mondani hogy 60-80eFt-os bemutatkozó oldaltól kezdve akár több millió forint is lehet.
mire lenne szükséged?
Több tucatnyi változat, stílus, és módszer van, és nagyjából nulla, és ötmillió forint között változik az áruk.
- Vannak különböző (fél)kész websablonok, amikbe csak be kell írni a tartalmat, és már kész is. Ilyen wix.com szerű oldalakra kell gondolni. Előny, hogy nulla szaktudás kell hozzá, és villámgyorsan kész. (És egész pofás oldalakat lehet így csinálni.) Hátrány, hogy az oldalt technikailag nem te kezeled, nem, vagy csak nehezen tudsz forráskód-szinten belenyúlni (vagy akár költöztetni, ha más szolgáltatóhoz akarsz menni), az adatok feltöltése és aktualizálása macerás (általában csak kézzel lehet átszerkeszteni), a használható technológiák korlátozottak, a testreszabhatóság szintén korlátozott, és macerás (vagy kb. lehetetlen) domainhez rendelni.
- Léteznek úgynevezett tartalomkezelő rendszerek, CMS-ek. (Drupal, Wordpress, Joomla, e107, ilyesmik.) Ezekhez már saját webtárhely kell (amire a legtöbb ingyenes szolgáltatás is megfelel), oda felmásolod a CMS-t, elindítod a telepítő szkriptet, és pár kérdés megválaszolása után már használhatod is. Előny, hogy viszonylag egyszerű telepíteni (bár azért némi informatikai jártasság nem árt), fejlesztői tudás nélkül lehet egész komoly weboldalt, fórumot, stb. létrehozni. Telepíthető akár saját szerverre is, így domain hozzárendelése is lehetséges. Minimális erőbefektetéssel lehet egy működő, komoly webodlalad, viszont: a testreszabhatóság itt is korlátozott, és minél egyedibbé akarod mókolni, annál nagyobb tudás és tapasztalat kell hozzá.
- Kitanulod a különböző webfejlesztő technikákat, és te magad írod meg az oldaladat, amit azután egy (ingyenes, saját, vagy bérelt) webtárhelyen/szerveren üzemeltetsz. Nem akarok túlragozni, van tucatnyi technológia, attól függően, hogy ezek közül melyikeket, és mennyire ismered, attól függ, hogy milyen oldalt tudsz készíteni. Nyilvánvaló hátrány, hogy egy komolyabb weboldalhoz jókora tudás szükségeltetik, de előny, hogy maximálisan testreszabható minden. Sőt, ha nem csak webtárhelyet, hanem szervert bérelsz (havi 1-2 ezer forint mellesleg...), akkor az sincs megszabva, hogy milyen technológiákat használhatsz. Hiszena szerverre azt telepítesz fel, amit te akarsz.
- Illetve: megíratod mással. Na, ennek összege mint írtam, szélsőséges értékek között mozog.
Én eleve nem értem miért lett lepontozva bármelyik is. Aki lepontozta (akár kérdező) magyarázza már meg, hogy mi a probléma, mert esküszöm nem értem.
Full általános kérdést tett fel, ennek megfelelően kapott több eltérő (szintén általános) választ. Ettől pontosabbat csak akkor lehetne adni, ha leírná mit szeretne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!