Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogy tudom név szerint rendezn...

Hogy tudom név szerint rendezni a táblázatom?

Figyelt kérdés
Van benne table meg tr meg th és minden ami jó. Vannak nevek. Ezeket szeretném abc sorrendbe rakni! Köszönöm
2020. febr. 19. 19:14
1 2
 1/12 anonim válasza:
Milyen táblázat? Excelben van jobbra fent hogy "rendezés és szűrés". Bal egérgomb katt, és felajánlja.
2020. febr. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Weblapkészítés kategóriában kérdeztem, ahol mondjuk a <table><tr><th> többszőr előfordúl, mint excelben.

html-ben érdekelne a dolog.

2020. febr. 19. 19:22
 3/12 anonim ***** válasza:

PHP is kell ahhoz, ha ABC sorrendbe akarod rendezni a táblázatodat.

Simán HTML - ben csak úgy tudod sorrendbe állítani a táblázatodat, ha Te magad állítod sorrendbe a benne lévő adatokat.

2020. febr. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
#3: Hazudsz, nem kell.
2020. febr. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát én nem értek hozzá, nekem mindegy, de örülnék, ha valaki segítene.
2020. febr. 19. 21:39
 6/12 anonim ***** válasza:
Hat ha sima html akkor ird be sorrendbe
2020. febr. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Segítünk, ne aggódj, de előbb is tegyük rendbe a 4. válaszolót.


tehát, Kedves 4. válaszoló.


Itt is vegyél vissza a stílusodból, mert már eléggé égeted magadat. És, ha már válaszolsz akkor az legyen olyan válasz, ahol megoldást is adsz.., mert eddig bármely kérdésnél a válaszaid tök értelmetlenek....



A 3. válaszolónak meg részben igaza van. Meg lehet oldani PHP-val is, de ha alapból nem használja tök felesleges lenne. Viszont abban igaza van, hogy önmagában a HTML-ben ilyet nem tudsz!


Tehát mi a megoldás?


Nos. Javascript!


Tessék: [link]


Kedves kérdező,


Ha ide felmész akkor a Demo-ra kattintva láthatod, hogy müködik, a Downloadnál meg letöltheted. Abba benne lesz minden ami kell, és az oldalon le is van írva, hogyan használd a scriptet.

2020. febr. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
php vérpistikék :D :D :D
2020. febr. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem mondtam php-s megoldást. Csak megemlítettem, ha nagyon akarja az ember azzal is lehet, valamikor meg jobb megoldás is. Feladatfüggő.


Javascript megoldást csatoltam. Ez a legegyszerűbb módja.


De, ha esetleg Te megtudod oldani csak HTML-be, akkor kérlek mond a megoldást, mert engem is érdekel ez a csoda.

2020. febr. 20. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
54%

Nagyon röhögök, hogy olyanon vagytok vérig sértődve, amihez még csak hasonlót sem írtam :D :D :D


Lásd: "De, ha esetleg Te megtudod oldani csak HTML-be, akkor kérlek mond a megoldást, mert engem is érdekel ez a csoda."

Az égvilágon sehol nem írtam olyat, hogy csak HTML-ben megoldható, de már jön a passzív-agresszív "akkor mutasd meg kérlek" keménykedés :D :D :D

Ezért nem(/sem) lesztek Ti soha jó programozók, mert 0 logikai készségetek van.

Én azt írtam hogy az egy hazugság, hogy PHP KELL hozzá, szimplán nem igaz. És ez így is van, ahogy már más is alátámasztotta.

Azt meg még hozzáteszem azért, hogy tanuljatok kicsit Ti is: egy front-end oldali táblázat értékeinek sorbarendezése nem backend oldali feladat, úgyhogy egy valamire való programozó nem fogja php-ban rendezgetni az adatokat. Azt majd a frontend megoldja a pillanatyni user igény szerint.

2020. febr. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!