Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Milyen az a statikus weboldal,...

Milyen az a statikus weboldal, és ha van statikus, akkor van dinamikus?

Figyelt kérdés

Szóval, a kérdés pontosabban így hangzana:

Miben tér el egymástól a statikus és a dinamikus weboldal?

Mi adja azt az egyikbe vagy a másikba, hogy az dinamikus vagy statikus?

Kezdő vagyok a weboldal-készítésben, konyítok a html-hez, css-hez, javascripthez és php-hoz.

Van egy weboldalam: [link]

Ez most statikus vagy dinamikus?



2019. nov. 29. 21:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20%

Egszerűen mondva..


Statikus weboldal: html + css + js


Dinamikus weboldal: statikus weboldal + php + adatbázis

2019. nov. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
No, ilyen rövid-tömör, de ugyanakkor értelmes és érthető választ még nem kaptam, mióta fel vagyok regisztrálva ide. :D Köszönöm!
2019. nov. 29. 21:31
 3/11 anonim ***** válasza:
26%

Én a CSS-t és a JavaScriptet is a dinamikus weboldalak kellékeihez sorolnám, mivel az AJAX / JQuery kőkeményen dinamikus és a CSS-t is elég szépen lehet variálgatni.


A nevében is benne van:

Statikus = állandó

Dinamikus = változó


A te weboldalad dinamikus.

2019. nov. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
32%

#3: Kár, hogy tévedsz (mint általában).

A JS-nek nincs köze a dinamikus weboldal jelentéséhez.

2019. nov. 30. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Statikus weboldal az, ami felhasználói beavatkozástól függetlenül mindig ugyanazt jeleníti meg. Ilyen pl. a legtöbb híroldal. Dinamikus weboldal, ahol a felhasználók interakcióitól függ a tartalom. Ilyen pl. a gyakorikérdések, a közösségi oldalak, de akár a webshopok is.
2019. nov. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat! Ma is okosabb lettem.
2019. nov. 30. 09:40
 7/11 anonim ***** válasza:

#5


[link]

2019. nov. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%

Itt egy leírás:

[link]



+ Kiegészíteném:


Van egy úgynevezett Statikus+Dinamikus felépítés is, aminek neve: SPA

SPA: Single-Page Application.

[link]


Egy oldal alapú alkalmazás. Ez azt takarja, hogy betölt mint egy Statikus oldal. Majd a JavaScript a böngészőben (mint egy alkalmazás a desktopon) elkezd futni. JavaScript manipulálja az oldalt, így úgy tűnik, mint ha navigálnál benne. (Renderedőlik az oldal, azaz új HTML elemeket helyez be és töröl ki a böngészőben, de csak nálad!)


JavaScirpt lehetőséget ad interakcióra is, azaz kommunikációra valamely/több szerverrel RestAPI-n keresztül. [link]

Így további adatokat kérhet be illetve küldhet a szerver felé, így a tartalom változtathatósága miatt "dinamikus"-sá válik a statikus oldal.



Továbbá van, hogy Universal mód, ahol FrontEnd szerver is a képbe jön, ami NodeJS alapon fut: Lásd pl.:

[link]

[link]

2019. dec. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 TappancsMancs ***** válasza:

A statikus az nem a programozási részére vonatkozik - bár Magyarországon félreneveznek dolgokat, szinte rendszeresen - de semmi köze a háttérben futó rendszerhez, hanem a tartalmára és használhatóságára vonatkozik, és csak annyi a lényege, hogy nem interaktív és a tartalma sem frissül. Tehát statikus tartalma van. Olyan cégeknek megfelelő, akik ugyanazt szolgáltatják, egyszer felteszik a tartalmat, és tessék, akit érdekel az felveszi velük a kapcsolatot, és sok cégnek a cég profilja is ilyen, hogy ez teljesen megfelelő is nekik. Egy szabóságnak is elég egy statikus oldal (pl).


Statikus weboldalt dinamikus és interaktív alapon is el lehet készíteni, csak nem lesz aktív benne semmilyen funkció, tehát csak megtekintésre való azonos tartalom lesz rajta.


Példaként a WordPress oldalak alapvetően blogok számára nagyon megfelelőek, mert hozzá lehet szólni, lehet rajtuk regisztrálni és lehet rajta még sok minden ami változó tartalmat jelent. De WordPress alapon is lehet teljesen statikus weboldalt készíteni, csak inaktiválni kell bizonyos funkcióit. Nem kell hozzá HTML feltétlenül.


Természetesen az még statikus weboldalnak számít, ha a cég új helyre költözik és frissítik a címüket.


Utána is lehet nézni, a statikus weboldal lényege nem a kódrendszer amin fut, bár többnyire tényleg HTML, de lehet az bármilyen JavaScript. A híroldalak pont nem statikusak, ott kimondottan rendszeres az új tartalom.


Ha kezdő vagy, akkor pár, remélhetőleg hasznos javaslat. Először is nemzetközi szinten tanuld, mindenképpen. A Főoldal kifejezés nem hangzik valami túl jól, szebb a Kezdőlap, de semmiképpen se legyen jobb oldalon. Az ember jobbról balra olvas és ennek megfelelően kézenfekvő, hogy a Kezdőlap bal-fent legyen. Már ha van, mert egyre inkább elhagyják és a fejléc és/vagy cég logó visz a Kezdőlapra. Ezt minden felhasználó tudja, tehát nem jelent majd problémát. Valamint ott ahol a felső menüben sok rész van, ott még hely híján is indokolt lehet a Kezdőlap feltüntetése. Másik, hogy az Elérhetőség és Kapcsolat az ugyanaz, akkor is ha néhol mindkettőt alkalmazzák. Az elérhetőségeken keresztül tudnak kapcsolatba lépni, tehát az ugyanaz.


Még a kérdés egy részére válaszolva, az oldal ha lenne a menüjében tartalom, ez így még statikus oldal. De ha cserélődő áruk vannak rajta, akkor az már más lenne.

2019. dec. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 TappancsMancs ***** válasza:

rossz szokás - de utólag néztem át és elírtam :D


Ezt minden felhasználó tudja, tehát nem jelent majd problémát. Valamint ott ahol a felső menüben sok rész van, ott még hely híján is indokolt lehet a Kezdőlap *elhagyása.

2019. dec. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!