Mi a lényege a Bootstrap-nek és a JavaSkript-nek?
Az nem JavaScript akart lenni?
Próbálom röviden felvázolni: kezdetben volt a HTML. Ez egy statikus dolog volt, amit beleírtál, az ott fixen megjelent, nem lehetett menet közben változtatni. Ezen változtatott a JavaScript: technikailag kis (néha nem is olyan kicsi) programocskákat lehet a weboldalba ágyazni, amivel menet közben tudod befolyásolni a megjelenítését.
A Bootstrap egy összetettebb rendszer, egy úgynevezett keretrendszer (framework), a legmélyén ez is HTML + JavaScript(+CSS) oldalakat állít elő, de pont az a lényege, hogy ezeket a technikákat nem kell közvetlenül ismerned, csak magát a Bootstrap környezetet. Abban megcsinálod a weboldalt, és a rendszer abból legenerálja a megjelenítendő HTML+JS+CSS oldalt.
Tegyünk rendbe pár dolgot:
1. HTML: [link]
röviden: egy sima leíró nyelv. Üzleti logikát nem tartalmaz, fordítani nem kell.
2. CSS: [link]
röviden: a DOM (jelen esetben html page) kinézetét tudod vele részleteiben alakítani.
2. BootStrap: [link]
röviden: ha már írtál CSS-t, akkor tudod mik azok a classok. A BootStrap az egy előre megírt CSS library, ami készen kínál neked egy halom classt, amit csak használnod kell.
Nem ezt fogod írni hogy:
<button class="valamilyenClassAmitTeCsináltál">Foo</button>
hanem:
<button class="btn btn-success">Foo</button>
Tegyük fel az első classban (valamilyenClassAmitTeCsináltál) személyre szabod a gombodat, kicsinosítod és adsz neki egy zöld színt, mert ahhoz van kedved.
A második esetben (btn btn-success) ez két class. Az elsővel meghatározod, hogy ez egy gomb, a másodikkal pedig beállítod neki a színt anélkül hogy hozzányúlnál a CSS-hez, hisz ez már le van programozva. Ennyi
Alapvetés a Bootstrap, ma már mindenhol. [link] Olvasgass bele.
Ezeknek a dolgoknak pedig semmi köze nincs a JavaScripthez.
A lényeg az, hogy a böngésző kap egy értelmezhető dolgot, ami leginkább HTML és a HTML-ben a megfelelő kódok segítségével betölthet JS , CSS és egyéb dolgokat, amiket szintén a böngésző dolgoz fel.
A HTML önmagában csak végigfut és aztán kész, a böngésző ott áll és várja, hogy mire böksz stb.
Viszont amikor a böngésző olvassa a HTML-t létrehoz egy objektumláncot, azaz egy csomó objektumot megfelelő szerkezetbe (objektum maga a megjelenített oldal és annak részei is).A JS pedig hozzáfér ezekhez és az eseményvezérlésre képes, akár új objektumokat is beszúrhat, ami a html-ben nem is szerepelt, sőt szinte az egész tartalom betöltető JS-el.
Kb mintha html = sima word , js meg a makró rész
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!