Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » SQL-t szeretnék tanulni....

SQL-t szeretnék tanulni. Tudtok online elérhető tananyagot hozzá?

Figyelt kérdés

Előny, ha angol nyelvű, max. kisebb összeget tudok fizetni érte most.

Milyen ingyenes programot ajánlotok hozzá?

Előképzettségem emelt érettségi szintű, bár már kicsit kopott, illetve az adatbázisok elméletét az őszi félévben nagyon a fejünkbe fogják verni, szóval nem baj, ha az nem annyira hangsúlyos.

Gyakorolni hogyan tudom a megtanultakat? Kicsit homályos nekem ez a dolog, honnan szerezzek hozzá adatbázisokat?

Fejlesztőként milyen munkáknál lehet hasznos nekem ez a tudás?


2019. júl. 15. 11:25
 1/5 anonim ***** válasza:
59%

Én a google nevű programot ajánlom hozzá. Abba be kell táplálni a következő szavakat: "SQL tutorial" vagy pedig "SQL beginners course"


A youtube program is kimondottan hasznos lehet, mert ott úgynevezett videóelőadásokban ismerheted meg az sql rejtelmeit.


Ha nem vagy tisztában az elmélettel és nem is akarsz vele foglalkozni, akkor hogy akarod megtanulni?


Gyakorolni úgy tudod, hogy letöltöd pl a mysql nevű szoftverprogramot és telepíted. Ha jampi akarsz lenni akkor az xampp-ot töltöd le ( [link] mert abban a mysql-en kívül van php is, és html is úgyhogy php-n keresztül tudsz játszadozni az adatbázisokkal.


Adatbázisokat úgy szerezhetsz például, hogy betáplálod a googleprogramba, hogy "free example mysql database"


Az adatbázis ismeretek fejlesztőként elsősorban az adatbázisokkal kapcsolatban lesz majd hasznos.

2019. júl. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon vicces. Tudod nem triviális, hogy melyik a legjobb választás a sok találat közül.

Inkább írott anyagot szeretnék, nem szeretem a videókat.

2019. júl. 15. 12:08
 3/5 anonim ***** válasza:
73%

Gyakorlat-orientált képzések:

[link]

[link]

2019. júl. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
96%
SELECT * FROM google_search_results WHERE title LIKE '%SQL%'
2019. júl. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Alapvetően - főleg kezdő szinten - az összes adatbázis kezelő (MySQL, Oracle, PostgreSQL stb.) nagyon hasonló, válassz ki egy szimpatikusat, telepítsd fel a gépedre, és kezdj el táblákat csinálni, majd hozzá lekérdezéseket írni.

Példának okáért telepítsd fel a PostgreSQL-t a gépedre, aztán a PGAdmin-t hozzá (UI, ahol beírhatod és futtathatod a lekérdezéseket), és utána már neki is állhatsz gyakorolni.

2019. júl. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!