Programozók! Megéri e csak és kizárolag a pythont megtanulni? El lehet e helyezkedni vele, vagy jobban jarok ha gyujtogetek meg es elmegyek egy komplex programozoi kepzesre?
Aki a szakmáján belül csak egyetlen kis szegmenshez ért, az bukott ember.
Én azt mondom, hogy mindenkinek illik legalább 3, szakterületéhez tartozó technológiát ismerni. Mondjuk egy rendszergazda - még ha specializálódik is egyik vagy másik rendszerre -, ismerjen 3 különböző oprendszert. Egy programozó meg ismerjen legalább 3 különböző proramozási nyelvet.
Sőt: egy jó programozó tudja, hogy a nyelv csak eszköz. Attól, hogy ismersz egy programozási nyelvet, még nem fogsz tudni programozni. A trendek pedig egyébként is változnak. Honnan tudod, hogy 5, 10, 20 év múlva mi lesz keresett, és mi nem?
Jó, de akik nem egyetemen tanulják, azok sokszor egy nyelvet tanulnak meg junior szintig, megpróbálnak elhelyezkedni, aztán lesz, ami lesz. Második nyelvet úgyis könnyebb megtanulni. Meg aki elhivatott, úgyse fog leragadni 1 nyelvnél. Vagy tanuljon otthon és különböző, kisebb tanfolyamokon 3 vagy 4 évig, tudjon 3 nyelvet és úgy próbáljon elhelyezkedni?
Kérdező, talán valamelyik Java bootcamp-et tudnám javasolni.
# 5
Ez melyik programozási nyelv esetén nincs így?
Csak jelezném, hogy időközben kaptam egy kedves privát üzenetet.
Az a gond, Kérdező, azért kapod ezt a stílust is, szoktam én is kapni és ahogy elnézem a kérdéseket, körülbelül mindenki, mert mi nem 12 éves korunk óta programozunk, nem ilyen egyetemre mentünk, az egyetem alatt nem szereztünk két év gyakorlatot.
Ezek nélkül itt mindegyikünket lenéznek, egy kalap alá vonnak, mi itt mind lusták vagyunk, mind csak a fizetésért választottuk ezt a "szakmát" és miattunk hígul fel az egész.
Mielőtt tovább tanulgatok és gyötröm magam vasárnap délutánonként valamelyik hobbim helyett, szívesen benéznék egy irodába, hogy ott is ilyen-e a légkör, mert ha igen, akkor vagy kiképzem magam egy kétkezi szerelőnek (nőként.. bár mindegy, mert általánosságban fiús dolgok érdekelnek), vagy elmegyek könyvelőnek. Az ember, mint olyan (és állítólag a magyar pláne) úgyis olyan, hogy erővel akar felülkerekedni, türelmetlen a másikkal, sokszor agresszív... Nem kell nekem ez még pluszban.
Úgyhogy, Kérdező, menjünk vissza az időben 12 éves korunkig, 18 éves korunkra tudjunk 4 programozási nyelvet és ezekhez 10 keretrendszert, legyen 150-es IQ-nk, akkor majd talán érünk valamit ezen a területen is.
#9 Ezt azért túlzásnak érzem. Gyakorin elég sokan kötekednek, bunkók, nem igazán fogják fel, hogy van aki még csak tanulja a dolgokat. De alapvetően nem ezt tekinteném a a normának. Ez jellemzően az a szakma, ahol az emberek segítik egymást, ahol az első munkanaptól arra ösztönöznek, hogy ha nem tudsz valamit, az rendben van, kérdezz. Tisztában vannak az emberek azzal, hogy senki sem tud mindent, és fontosabb az, hogy a probléma megoldódjon, mint az, hogy te mekkora szerepet játszol benne. Nem fognak piedesztálra emelni ha egyedül kiszenvedsz magadból egy megoldást, ahogy azért sem fognak lenézni, hogy segítségre szorulsz. AZ egyetlen dolog amit neheztelve néznek az az, ha pazarlod az időt azzal, hogy nem kérsz segítséget, amikor szükség lenne rá.
A saját tapasztalatom, hogy néhány csodabogártól eltekintve a legtöbb fejlesztő türelmes, segítőkész, és igazából ugyanúgy csak a munkáját végzi, mint te. Nem találkoztam még nagoyn olyannal, hogy munkahelyi környezetben valakit kirekesztettek volna mert nem volt elég 'elit', sőt, meglepően kevés diplomás ember van a kollégáim között.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!