Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Na most örültök? (Autoit)...

Na most örültök? (Autoit) (Meg akartam kérdezni, hogy hogyan lehet autoittal megoldani, hogy lekapcsolja a gépet. Kérdezés helyett beírtam a google-be hogy "autoit power off". Kiadta ezt: ) (Lehet pezsgőt bontanotok)

Figyelt kérdés

[link] , így nem csak nem kell feltennem a kérdést, hanem megmenekültetek a "Hogyan lehet autoittal alvó módba rakni a gépet?", Hogyan lehet autoittal hibernálni a gépet?" című kérdésektől. Sajnos azonban nem értem, hogy mi az a



$ SD_LOGOFF (0) = Logoff

$ SD_FORCE (4) = Erő

$ SD_FORCEHUNG ( 16) = Erő, ha lóg

vagyis

$SD_LOGOFF (0) = Logoff

$SD_FORCEHUNG (16) = Force if hung


Valamint azt se értem, hogy ha a "A leállításhoz és a kikapcsoláshoz például a kód BITOR ($ SD_SHUTDOWN, $ SD_POWERDOWN) " kell, akkor mi az a leállitás? Pontosabban mi a különbség a leállítás és a kikapcsolás között? Esetleg a felhasználói fiókokból kilépést jelenti a leállítás? És csak $ SD_POWERDOWN alkalmazásával az történik, hogy bekapcsoláskor bennemarad az aktuális felhasználói fiókban? Bocsi.


2019. jún. 23. 08:38
 1/7 anonim ***** válasza:

nem

mert senkit nem érdekel, hogy ha tudsz googleben keresni, az a zavaró, ha nem


akkor most beírjam neked ide az összes GOOGLE keresésemet 1 héten keresztül? boldog leszel?

2019. jún. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
de előtte arra keress rá amit itt kérdezek a végén!
2019. jún. 23. 08:57
 3/7 anonim ***** válasza:
megvolt, rákerestem, most jobb?
2019. jún. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Szirty ***** válasza:

Így működik a megismerés amikor komplexebb dologról van szó.

Amikor megkapod egy kérdésedre a választ, akkor felmerül több újabb kérdés...

2019. jún. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

SD_SHUTDOWN:Mikor rendesen a leállításra mész.Ha pl van egy olyan program ami nem engedi, hogy bezáródjon akkor nem fogod még rá kell kattintani kikapcsoláskor higy "biztos bezárod" ezt a powerdownnál nem kérdezi ott akkor is leáll ha esetleg valamelyik program nemengedné.

SD_POWERDOWN: Pedig majdnem azzal azonos mikor kihúzod a konektorból a gépet, de ügye ezt nem csináljuk vagy ha hosszan nyomod a ki/be kapcsoló gombot.

A force az pedig általában valamilyen erőltetett dolgot csinál.

Azaz azonnal leáll.


logoff pedig gondolom, hogy a jelenlegi felhasználóbol kijelenkezel.


Force pedig, hogy erővel állítod le.


Amúgy ha kiprobálod akkor úgyis látod, hogy mit csinál.


Pl az SD_FORCEHUNG az nem tudom mit akar csinálni, de ha kiprobálod akkor biztos rájösz.


Neked Nobel díjat kellene adni,hogy tudtad használni a googlet. Gondolom azért írtad a kérdésbe is,hogy ki tudtad googlezni, hogy gratuláljunk?

Gratulálok!


Sajnos mi se tudunk segíteni többet ennél mivel a dokumentációja valahol ott a semmi és a 0 között van.


Soha nem használtam és nem is fogom.

Mit szeretnél csinálni vele pontosan?

Lehet, hogy tudnék egy jobb programot.

2019. jún. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Weblapokbol nyerek ki vele infót. Az egérkattintás imitálása miatt használom.
2019. jún. 23. 10:34
 7/7 anonim ***** válasza:

#6 3 perc Google után:

SD_SHUTDOWN - Leállítja az operációs rendszert (de a gépet nem kapcsolja ki). Windows rendszer alatt ha minden igaz, sikeres leállítás után kapsz egy "Mostmár kikapcsolhatja a számítógépet" jellegű üzenetet.

SD_POWERDOWN - Számítógép kikapcsolása, ami NEM foglalja magában az operációs rendszer helyes leállítását. Ennek következményei rendszerfüggőek.


SD_SHUTDOWN, SD_POWERDOWN együtt - Ez lényegében a 'rendes' leállítás amit a WIndows is végez, először leállítja az operációs rendszert, majd kikapcsolja a gépet magát.


SD_FORCE - Erőltethetsz egy folyamatot, például a leállítást, ergo figyelmen kívül hagyja a különböző megerősítést váró alkalmazások kérését (pl elmentetlen módosítás egy szerkesztőben)


SD_FORCEHUNG - Ha jól értlemezem, ez arra használható, hogy reakciót válts ki a rendszerből, ha megakadna (fagyna). Nem teljesen tiszta ez hogyan működik.

2019. jún. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!