Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha önállóan akarok programozni...

Ha önállóan akarok programozni tanulni, hogy álljak neki?

Figyelt kérdés

Közgazdasági területen végeztem, viszont szeretnék megtanulni egyszerűbb programokat írni.


Hallottam, hogy a Python-nal vagy a Java-val érdemes kezdeni. Ez igaz?

És ezeket neten egyedül (pl. Youtube-on) meg lehet tanulni?



2019. jún. 6. 16:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szó szerinte több tízezer tutorial van fenn. Akár magyarul is, de nyilván a nagy részük angolul.


Órákig elpolemizálhatunk azon, hogy melyikkel érdemes kezdeni, minden szentnek maga felé hajlik a keze. A legfontosabb, hogy kezdd el. Ha most kezdenék programozni akkor javascript-et tanulnék, ez most nagyon nagyon megy.


Attól függetlenül, hogy rengeteg helyen használják nem a Java-val kezdenék mert szerintem nem ad elsőre olyan sikerélményt. Persze ez privát vélemény.


google keresések, mindegyikre egy rakat nagyon jól felépített tutorialt kapsz (szerző: thenewboston)


thenewboston javascript tutorial

thenewboston java tutorial

thenewboston python tutorial

2019. jún. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi, ment a zöld kéz.


Még annyit kérdeznék, hogy üzleti területen van-e esetleg olyan amit ajánlanak tanulni?

2019. jún. 6. 16:52
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Milyen üzletről van szó?
2019. jún. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tök mindegy milyen területen akarsz dolgozni, első körben az alapokat kell megtanulni, az meg ugyanaz lesz mindenhol. Esetleg érdemes lehet olyan nyelvet választani ami az adott területen elterjedt, de egyáltalán nem vészes másik nyelvre váltani ha már érted a logikát. Én könyvet ajánlanék, mert többnyire egymásra épülő leckékből áll nem csak véletlenszerű anyagokból, tutorialokat legfeljebb akkor néznék ha egy konkrét probléma megoldása érdekel(habár inkább akkor sem, az ilyen esetekre ott a stackoverflow).
2019. jún. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%
Akkor a Javát ajánlom. Bankokhoz pedig a Cobolt is.
2019. jún. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"üzleti területen van-e esetleg olyan amit ajánlanak tanulni"

Először egy jó tanuló nyelvet keress, és ha már tudod az alapokat, akkor keress olyan nyelvet, ami a későbbi feladatokhoz kellhet. A kettő nem feltétlenül lesz ugyanaz. A nyelv "csak" az eszköze a szoftver-fejlesztésnek, nem a tárgya.

2019. jún. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Őszintén szólva ha nem megy, hogy rákeress pont erre a kérdésre, amit pont naponta megkérdeznek, ne erőltesd. Az önálló problémamegoldás az alapja az egésznek.
2019. jún. 7. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!