Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Várhatóan hogyan alakul majd...

Várhatóan hogyan alakul majd a Java és a C# programozási nyelvek jövője?

Figyelt kérdés
2019. máj. 23. 21:38
 1/7 anonim ***** válasza:
15%

Java-t lenyomja a Python + Kotlin stb, de legacy-ban ellesz egy darabig


C# megy a kukába ahova való...

2019. máj. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Maltodextrin ***** válasza:
70%

1-es, ezt mondd az open source közösségnek. Egyébként mi lenne. Mindkét technológia ökoszsztémája nőni fog a jövőben ugyanúgy.


Amúgy sem a nyelv számít, hanem a célkörnyezet ahol használni akarjuk, meg a meglévő felhasználói kódbázis, ami igen nagy mindkét oldalon.


És ne feledkezzünk meg a könyvtárakról sem. Én személy szerint jobban kedvelem a .NET-es libeket mint az ekvivalens Java-sokat.


Üzleti alkalmazásokat ezután is fognak írni Java-ban is és C#-ban is,

de komolyabb Game Engine-ek továbbra is C#-ot fognak használni szkripteléshez. (Unity3d, Godot).


De ha megnézed a jelen állást, láthatod, hogy mindkettő egyenlő támogatást élvez. Ott van példának az AWS WebAPI. Az SDK-k mindkét nyelvhez adnak támogatást.


Szóval: weben (back end), fele-fele.

Játékfejlesztésben: C# (alacsonyabb szinten C++)

2019. máj. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
33%
En az egyesnek szurkolok, de am nyilvan nem fog egyik se megszunni valoszinunek a java hatterbe szorulasat tartom, illetve a kettesel vitatkozva, (bar nem vagyok szakerto) a c++ valo komlyabb jatekokhoz.
2019. máj. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Maltodextrin ***** válasza:
93%

3-as, szkriptelest irtam, nem engine szintu kodolast.

Szkripteles = jatek logika

Engine szintu kodolas = minden ami CPU / GPU nehez szamitast igenyel

2019. máj. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%
A Java már elég régóta haldoklik, a C# meg az egyik legdinamikusabban fejlődő nyelv lett + tettek alá egy open source platformot, szóval nagyon mélyen alávágott a Java-nak.
2019. máj. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%

Az Oracle f.kalap üzeltpolitikája, és az, hogy nem nyit az open source közösség felé láthatóan visszüt, a nyelv láthatóan lassan fejlődik és amúgy se csúcs.

A C#-on meg közben nagyot boostol, hogy a Microsoft nyit a linuxos közösség felé.

2019. máj. 24. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
71%

javaval nem vagyok tisztában, nem is programoztam benne (csak amolyan "ránéztem" módon találkoztam vele szakmailag)

másoktól azt hallom amit itt is írnak sokan, hogy lefele megy a lejtőn


Én C#-ban fejlesztek főleg Unity motorral, de alkalmazás és webalkalmazás szintjén is foglalkoztam/foglalkozom vele.

A C# fejlődik, az IDE-k (Visual Studio, VS Core), Net Core, Mono...szintén egyre jobb lehetőséget nyújtanak multiplatformra. Mellette az egyik legnagyobb játékmotor ugye a Unity szintén használja ezt és ez szintén jelentősen megerősíti a létjogosultságát.

Szerintem inkább egyre jobban felfele halad a csúcsra és kb a fénykorát éli. Korábban amikor elkezdtem vele foglalkozni, akkor még nem volt ennyire felkapott és lehetőségeit tekintve szintén szegényesebb volt.


C++, JS, PHP, Python...ezeknek szintén van létjogosultságok, tehát a C# nem olyan irányba halad, hogy akkor mindent kiváltva egyeduralkodó legyen! De ha valaki szeretne elkezdeni foglalkozni egy új nyelvvel, vagy magával a programozással, akkor a C# jó választás lehet hosszútávon. Mellette egy piacképes nyelv, megfizetett munkalehetőségek is vannak bőven megfelelő tudással persze. Szerintem ez még sok évig így is lesz.

2019. máj. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!