Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » PLC-ket milyen nyelven illetve...

PLC-ket milyen nyelven illetve hogy programoznak?

Figyelt kérdés
Automatomatikai technikusnak tanulok (9.-es vagyok) és nem tudom, hogy ehhez a szakhoz a Mérnök info. vagy a villamosmérnök illik jobban (mind a kettő érdekel).

2019. ápr. 25. 10:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az IEC 61131 szabvány szerint 5 nyelven:

"Part 3 of IEC 61131 deals with basic software architecture and programming languages of the control program within PLC. It defines three graphical and two textual programming language standards:


* Ladder diagram (LD), graphical

* Function block diagram (FBD), graphical

* Structured text (ST), textual

* Instruction list (IL), textual (deprecated in 3rd edition of the standard)

* Sequential function chart (SFC), has elements to organize programs for sequential and parallel control processing, graphical."

Forrás: [link]


"IEC 61131-3 currently defines five programming languages for programmable control systems: function block diagram (FBD), ladder diagram (LD), structured text (ST; similar to the Pascal programming language), instruction list (IL; similar to assembly language), and sequential function chart (SFC). These techniques emphasize logical organization of operations."

[link]


"A programnyelveket az IEC 61131-3 szabvány írja le.[1]


* Szöveges rendszerű nyelvek:

- Strukturált programnyelv (ST)

- Utasításlistás programnyelv (IL)

* Grafikus rendszerű nyelvek:

- Létradiagram (LD)

- Funkcióblokk (FB)

- Sorrendi folyamatábra (SFC)"

[link]


Általában vagy a PLC-hez adott programozó panelen, vagy a PLC-hez - USB, Ethernet, RS-232, RS-485, vagy RS-422 porton át - kapcsolódó számítógépen keresztül.

2019. ápr. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm
2019. ápr. 25. 11:56
 3/4 Szirty ***** válasza:

Esetleg nézd meg ezt is (zenés-táncos):


[link]

2019. ápr. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Esem42 válasza:
A PLC programozás ugyan programozás, de eltér a PC alapú programozásoktól. Nincs a Pc-s értelemben vett eseménykezelés vagy ilyesmi. Egy adott gép vagy épület automata folyamatát kell átgondolni és megvalósítani. PLC-s vezérlések tervezésénél szerintem elengedhetetlen, hogy villamos ismeretei is legyenek az embernek, ezt pedig nem tanulja meg a mérnökinformatikus. Szóval a válaszom: inkább a villamosmérnök. Én is az vagyok. :) Ja, és a mérnökinformatikus nem automatizál ebben az értelemben.
2019. máj. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!