Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerintetek ha bekövetkezik...

Szerintetek ha bekövetkezik egy újabb válság 1-2 éven belül, akkor pályakezdő programozóként milyen kilátásaim lesznek?

Figyelt kérdés
Pont 2021-ben végeznék, szerintetek egy válság mennyire szorítja ki a pályakezdőket IT területen? Elsősorban azokat kérdezném, akik megtapasztalták mi volt 2008-ban.
2019. márc. 3. 18:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Majd kiállhatsz az utcasarokra egy ilyen (vagy ehhez hasonló) táblával:

[link]

;)

2019. márc. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Haha, oké, elkezdem gyűjteni ezentúl a kartondobozokat :D
2019. márc. 3. 18:40
 3/4 anonim ***** válasza:

2010-ben voltam pályakezdő és nem volt egyszerű a helyzet. Nagyjából mindenki seniort akart felvenni, aki nem, az is minimum 3 év tapasztalatot várt el. Nagyon kevés junior lehetőség volt. Hetekig néztem az álláshirdetéses portálokat és összesen 2 olyan hirdetést találtam, ahol a kiírásoknak is megfeleltem és engem is érdekelt. Mondjuk mindkét helyről kaptam is ajánlatot végül, de nem volt egyszerű felkutatni őket.


Igazából ennek ellenére mindenki megoldotta valahogy az elhelyezkedést, de sokan feladtak az elvárásaikból. Volt aki javás akart volna lenni, de csak php állást tudott szerezni. Hasonlóan c#-os hallgató c++ állásba kényszerült, mert akkor épp azt tudta megcsípni. Illetve páran elmentek automata tesztelőnek szoftverfejlesztő helyett csak tudjanak már dolgozni. Viszont ezek nagy része beragadt az adott területre, szóval ezek az évek kitermeltek egy csomó pályatévesztőt.

A másik tipikus menekülőút az volt, hogy beiratkozott az ember MSc képzésre és akkor még lett +2 év ameddig lehetett a problémát halogatni. Egyik ismerős meg inkább elkezdett egy közgáz BA-t.


Most annyival jobb a helyzet, hogy már rendesen kiépült a kötelező szakmai gyakorlat rendszere. Tehát mindenképp bejutsz valahova legalább gyakornoknak és ha ott tudsz bizonyítani, akkor megtartanak.

2019. márc. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Elég jók. Legalábbis jobbak mint más iparágakban.

Építőipar szerintem halálra lesz akkor ítélve megint évekig.

2019. jún. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!