Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Javascriptel 2 változó értékét...

Javascriptel 2 változó értékét (számok) szeretném összeadni, de nem adja össze hanem mellé rakja. Hogy oldjam meg?

Figyelt kérdés

Pl: az egyik input mező értéke 70, a másik 20, akkor nem 90 jelenik meg, hanem 7020. Amúgy a kivonás szorzás minden ok, de az összeadás nem megy. Hogy csináljam?


var txt2 = document.getElementById("szoveg2").value

var txt = document.getElementById("szoveg").value

var x = txt;

var y = txt2;

var z = x+y;


A "z" értékét iratom ki, de így nem összeadja, hanem hozzáadja a számot. MI lehet a baj?


2010. jún. 30. 16:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Csak a bajt tudom leírni.

Szerintem az a gond vele, hogy String-ként adtad össze őket, és nem Numeric-ként vagy Integer-ként vagy valami másként. (Nem nagyon értek javascripthez, VB-ben én is ezzel szórakoztam :D)

Lehet, hogy megoldást jelent az, hogy csinálsz két hasonló nevű változót (x2, y2, z2), azokba elmented az értéket, és azokat rakod össze. Viszont lehet hogy pofonegyszerű a megoldás...

2010. jún. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

az első 2 sor helyett ezt írd:

var txt2 = parseInt(document.getElementById("szoveg2").value);

var txt = parseInt(document.getElementById("szoveg").value);

2010. jún. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, sikerült :)
2010. jún. 30. 18:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!