Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért nem működik a jquery...

Elektromann kérdése:

Miért nem működik a jquery form submit-om?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy csináltam egy ajax-os form validációt. A validáció szépen lefut, de a formot minden esetben csak a második kattintáskor küldi el.


A validáció így kezdődik (az enableSubmit globális változó):

$("form").submit(function(){

if(!enableSubmit) {

validation(null, $(this));

return false;

}

});


A validation function-ban van az ajax, és az ajaxban, ha nem talál hibát, újra elküldi a formot:

if($.isEmptyObject(result)) {

enableSubmit = true;

htmlForm.submit();

}


Eddig működik is, rávizsgáltam, hogy ha nincs hiba, újra lefut az első kód, és kihagyja az if(!enableSubmit) feltételt, tehát elvileg el kellene küldenie a tartalmat, de mégsem teszi.


Szerintetek miért nem működik a dolog?



2018. dec. 23. 14:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Elso tipp, ugy hogy minden jonak tunik a leirtakbol:


Van olyan name attributumu elemed, hogy submit? Tehat aminek kezzel ezt a nevet adtad, ha igen akkor nevezd at, mert az igy nez ki DOM pathban: document.form.submit, es felul irja a document.form.submit() functiont.

2018. dec. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mert a validation után kiugrasz. Egyébként nem tudom mi a backend, de ezt marhára nem így kell.
2018. dec. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
viperM-nek nagyon köszönöm a segítséget. A submit típusú gombomat szoktam submit-nak elnevezni, hogy PHP-ban rá tudjak vizsgálni, el lett-e küldve a form. Átneveztem a gombot, így most már jól működik :)
2018. dec. 25. 10:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!