Elsajátítási szempontból mi a sorrend ezen prog nyelvek esetén?
Persze tudom részben emberfüggő is.
PHP
C++
C#
JavaScript
Java
C
jQuery
Valamint +1 kérdés, hogy szerintetek jelenleg melyik nyelv(nem csak az felsoroltak közül) a legpiacképesebb ma, melyik nyelvé a "jövő"?
Hát ez nagyon cél függő.
Egyetemeken, ahol "teljes" megértésre fókuszálnak ott C->Cpp->java/C# általában
Szerintem a legipacképesebb a java, de inkább mint tömegtermék kellenek a java fejlesztők. Php fejlesztőkre mostanában abszurd fizetéseket ajánlanak(Senior) fejlesztőknek. A JS alapú dolgok pedig szintén tömegesen kellenek mindenhova (jQuery elvileg csak JavaScript könyvtár egyébként)
De igazából a programozó tudás nem nyelv kérdése. Ha megtanulsz programozni, akkor bármilyen nyelvet elsajátíthatsz elég rövid idő alatt.
Én a listára felírnám még a Pythont és a Kotlint, mivel mindkettőben még lehet potenciál a jövőre nézve
Assembly(csak beletekinteni), C, C++ és utána a többi.
Lehet más sorrendben is, de akkor olyan leszel mint aki matekból úgy fourier transzformál, hogy azt se tudja mit csinál, csak csinálja, mert tudja a képletet.
Ja meg a katona-recski a szamitastudomamy alapjai című könyv is ajánlatos ha nem hello word szintű programokig akarsz eljutni.
Ja és a mesterséges intelligencia modern megközelítésben c. könyvet is örömmel ajánlom, sokat tanul belőle az ember.
A programozás oktatásában általában az alábbi a sorrend a paradigmák terén:
Imperatív -> Procedurális -> Objektum-orientált -> Funkcionális/esemény vezérelt/stb...
Éppen ezért a nyelvek terén a következő az általános sorrend:
Logo/Scratch (általános iskola alsó tagozatától) --> Python/Pascal/Basic (általános iskola felső tagozatától) --> PHP/Javascript/C -> C++/C#/Java (középiskolákban imperatív módon kezdve)
A JQuery egy Javascript-függvénykönyvtár, így annak ismeretéhez szükség van Javascript-nyelv ismeretéhez.
"Valamint +1 kérdés, hogy szerintetek jelenleg melyik nyelv(nem csak az felsoroltak közül) a legpiacképesebb ma, melyik nyelvé a "jövő"?"
Programozás tanulásánál - legalábbis fiatal (általános-/középiskolás-) korban - nem a piacképesség a döntő, hanem az érdeklődés felkeltése, a motiváció megtartása, az alapvető algoritmusok elsajátítása.
Majd később az inkább a meghatározó, hogy milyen platformra írják a programot (weben például a PHP és a Javascript az "elterjedtebb", mobil környezetben a Java/Kotlin/Swift/Objective C, asztali környezetben a Java/C#/C++/..., beágyazott rendszereknél a C/Assembly); az adott cég mire van ráállva; stb...
De például elterjedtség a különböző portálok tekintetében:
1. Az ember (már ha esze van) nem programnyelvet tanul, hanem programozni.
2. A jQuery nem programozási nyelv.
3. A piacképességet feldughatja magának az, aki a fenti listából csak egy nyelvet ismer, legyen az bármelyik is.
4. Olyan nincs, hogy x nyelvé a jövő. Ez akkora fals, hogy a fal adja a másikat. (kalapács, csavarhúzó, kombinált fogó, villáskulcs. Melyiké a jövő?) A nyelvet a feladat határozza meg s ahogy sokféle a feladat, úgy, ehhez igazodóan sokféle az eszköz is.
Kérdező: veled is csak többen vagyunk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!