Szokás még nulláról felépíteni egy weblapot?
Nem mondanám.
Én is pure, from scratch állok neki, bár ami nekem kell, az nem igényel joomlát, wordpresst.
Az összetettebb, komoly háttérrel bíró lapoknál mondjuk aláírom, hogy nem mindent írnak meg nulláról. Az mbed.org pl. elég fullos.
Szokás.
Csak a különböző (MVC) keretrendszerek - Laravel, Angular, Bootstrap, Foundation, vue.js,... - átalakították kicsit a fejlesztés menetét.
Köszi. Igen azt vágom hogy nagyobb rendszereknél nem nyitják meg a notepad-et :)) (amúgy sokáig a NP++ tök jó volt most újabban Sublime-ot használok)
De akkor kicsit megnyugodtam. Mondjuk azt mindig elmondom, ha valaki megkeres, hogy vannak ezek a CMS cuccok ahol tök profi oldalt csinálhat saját magának, velem akkor dolgozzon, ha vannak egyedi igényei. De valójában fogalmam sincs hogy amit én csinálok az valóban egyedi-e, becsapni nem akarok senkit, nem ebből élek úgysem. De imádom csinálni, nincs lehetetlen, addig túrni a stackoverflow-t amíg sikerül :)
A keretrendszerek nem rossz dolgok, manapság a szakmában elvárás is a népszerűbbek (Laravel, Angular, Vue, React) minimális ismerete, de szerintem ezek használata nem feltétele a jó weboldalnak. Ami inkább feltétele az a haladó technikák használata (MVC modell, responsive design, mobile first, ...), valamint a jó UI/UX design használata. Vagyis nyilvánvalóan manapság a frontenden van a hangsúly (bár szerintem a jó backend elengedhetetlen).
Fejlesztésre javaslom próbáld ki a PHPStormot (ingyen is használható a Early Access verziója), nagyot dob a fejlesztés menetén ha mindent a kezed alá tesz (de nem gondolkozik helyetted).
Sok sikert!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!