Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mire a legjobb a Java?

Mire a legjobb a Java?

Figyelt kérdés

Lehet vele dinamikus webes tartalmakat készíteni, ez rendben, de ha kommunikálni kell az interneten, akkor már inkább Javascript, mert a java appletek az le vannak blokkolva a külvilággal való kommunikációban.


Lehet vele számítógépre programokat írni, de mivel nem gépi kódba fordul ezért a C++-hoz képes lassú programokat eredményez. (A könyvem szerint 10-szer lassabb mint a C)


És még ráadásul bitangul nehéz is benne programozni például a szigorúan objektum orientáltság miatt. ( mondom ezt C++ után )


Egyetemen fogjuk tanulni következő félévben a Javat, úgyhogy neki álltam olvasni egy 400 oldalas könyvet. A 366-odik oldalon eme kérdés ötlött belém.


2010. jún. 25. 15:30
 1/10 anonim ***** válasza:

Nohát. Ahogy te is mondod, szerveroldalon erős a Java. Kommunikálni nagyon egyszerű vele például (szabványos könyvtári megoldás van a hálózatolásra, ami a netre is működik, ne appletekben gondolkodj), meg úgy sokminden megvan szabványos könyvtári elemként, ami nincs, arra is bizonyára van valami könyvtár valahol a világban.

Az, hogy tízszer lassabb, mint a C... hát lehet ha az ember pí-t akar számolni, akkor igen, egyébként nem annyira jelentős. A legtöbb feladat nem kifejezetten számításigényes, így nem veszed észre.

Bitangul nehéz programozni benne? Ne viccelj, C++ után ilyet nem mondanál, ha tényleg ismernéd a nyelvet. A Java egy primitív nyelv, ami egy kicsit nehezebb benne az a hozzá tartozó könyvtárak iszonyat nagy száma. Az objektumorientáltság egyáltalán nem bonyolult dolog, az kifejezetten egyszerűbbé teszi az életet.


Mondom ezt úgy, hogy rühellem a Java-t, mert egy rakás szarnak tartom. De szerveroldalon jó (szabványos, kiforrott megoldások), és ha gyorsan össze kell hányni valami grafikus valamit, akkor jó választás lehet. Nagyobb programot nem írnék benne, mert belehülyülnék.

2010. jún. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát nekem a C# például jobban bejön ha már ilyen osztálykönyvtáras, mindenre jó nyelv kell (ok, tudom, hogy csak Windowson fut és a java meg mindenhol)
2010. jún. 25. 17:24
 3/10 A kérdező kommentje:
Meg azt kifejezetten furának tartom, hogy például a runescape nevű játéknál ( www.runescape.com ) kliens oldalon is java fut.
2010. jún. 25. 17:29
 4/10 anonim ***** válasza:
A C#-t én is jobban csípem, és azt el ne hidd, hogy a Java mindenhol fut. Hazugság. Nagyobb programok soha nem fognak mindenhol futni változtatás nélkül. A Java ott fut, ahol megfelelő platform van neki, és a JVM rendszerről rendszerre változik.
2010. jún. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Imho a Java arra jo,h olyan programokat irj, amelyek nem igenylik a nagy sebesseget, de sok helyen, sok kulonbozo platformon/op. rendszeren kell futnia, mivel amit megirtal kod, arrol a jvm gondoskodik,h fusson is(ha jol irtad meg:)).


Mig, a C/C++ inkabb szamitasigenyesebb programokra hasznalhato jobban, mivel jobb sebesseget lehet elerni vele.

De a C/C++ is ugyanugy hasznalhato szerver oldalon.


"És még ráadásul bitangul nehéz is benne programozni például a szigorúan objektum orientáltság miatt. ( mondom ezt C++ után )"

LOL :D

Szerintem nem nehezebb.Epp ellenkezoleg.Konnyebb mivel jobban behatarol, kevesebb a lehetoseged, nehezebb elrontani a kodot. :)

2010. jún. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
jó ok, én pont a behatárolást utálom. Nekem bejött a C++ szabadsága a C után. A javat kicsit visszalépésnek éreztem ( pl, megint csak a {} elején lehet változót definiálni )
2010. jún. 29. 08:07
 7/10 anonim válasza:

Ahogy mondod. :)

Reszben visszalepes, reszben nem.

De lenyeget tekintve a java azoknak van, akik nem akarnak komolyabban programozassal foglalkozni. :)

( mert hat sok mindent megcsinal helyetted a JVM:) )

2010. júl. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Well, én gyűlölöm teljes szívemből a Java-t, de azért nem mondanám, hogy nem lehet és nem szoktak komolyabb programokat abban írni komolyabb programozók. Az viszont tény, hogy sokkal több Java kódoló van, és ebben a sokkal többen nagyon sok a gyenge képességű, mivel Javat úgy is lehet kódolni. C++-hoz kell egy minimum képesség, mert különben elrontod a (neked túl) nagy szabadság miatt.


A komoly programozó persze nem kötődik nyelvhez, ha hirtelen kell összedobnom linuxra egy hálózatos-GUIs programot, egyből a Javahoz fogok nyúlni.

2010. júl. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Persze, Java is lehet komoly programot irni, es vannak komoly Java programozok is. :)

De ha azt szeretned,h minel gyorsabb legyen akkor egyertelmuen C/C++.

2010. júl. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Gyorsaság csak egy szempont. De hálisten a C++ nem csak ebben jó.
2010. júl. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!