Milyen programnyelvet érdemes használni az alábbi feladatok megvalósításához?
1. Tömbkezelés
2. Kép fájlok kezelése ( a tömb többek között a képek fáljnevét és maguknak a képeknek a nevét tárolja)
3 ikonfelismerés
4. a felismert ikonra rákattintás imitálása egy megfelelő vezérlés szerint
4. ikonokon kívül szövegmező megkeresése a képernyőn, belekattintás majd megadott szövegek beleírása.
5. fájlkezelés (fájlok neve kiolvasása, módosítása vagy ép a fájlok áthelyezése, másolása
6. emailek olvasása és írása (küldése)
weblapok megnyitása, azok olvasása, bezárása
Ez valami feladatautomatizálás lenne bonyolult módon megoldva?
Mert gyanítom a 1/2/3/4-es pontok az 5/6/7-ben szereplő feladatokat elvégző alkalmazások megnyitását szolgálná - mintha a felhasználó felismerné a levelező ikonját, rákattintana az egérrel, belekattint a megfelelő mezőbe, kitölti azt, elolvassa az e-mailjeit, válaszol rá, állományt csatol, stb... Erre vannak automatizáló nyelvek, mint például az Autoit, az Autohotkey, stb...
De szerény véleményem szerint az első 4 pont simán elhagyható, mivel az utolsó 3 megoldható egy programozási nyelv - lásd az előbb említett Pythont, de lehet ez szerver oldali Javascript (nodeJS), Java, C#, C++,... ...szóval bármilyen modern nyelv beépített eszközeivel.
Köszi! Mivel mindenképpen meg kell tanulnom a szintaktikáját, s nem feltétlenül a gyorsaság számít, milyen nyelvet ajánlasz erre akkor, ha inkább az számít hogy olyan nyelvet tanuljak meg hozzá, ami más szempontokat is képvisel.
pl.
- érdemesebb megtanulni mint a pytont
- komolyabb nyelv
- több, később más lehetőségek is lesznek benne
- egyéb lehetséges szempontok melyek felsorolása szintén érdekelne
- pl. nem tudom van e olyan nyelv aminek van változata később androidon, s egyéb nem klasszikus PC-n való programozáshoz. vagy ez utóbbira a pyton is alkalmas?
#3
valamivel több mint feladat automatizálás, mert adatok alapján automatizál.
a tömb nem hagyható el, mert az abban levő adatokból dől el, mit is csinál a szoftver.
nem is adat, hanem vezérlés, de mivel a programsornak tartalmaz adatokat, hogy mit vezéreljen, a gyakorlatban adatokról van szó.
Autoitra és autohotkeyre én is gondoltam már, de azt mondják, hogy egy komolytalan, húszéves elavult programnyelv s nem érdemes annak a megtanulásába belefolyni. De még a pytonra is hallottam olyasmit, hogy mégha nem is régi, nem is elavult, de komolytalan. Látom Te is más modern nyelveket hoztál fel inkább példának.
A kérdés inkább az, melyeknek a megtanulásába érdemes belefolyni? Megírni valóban meglehet szinte bármelyik nyelven.
"valamivel több mint feladat automatizálás, mert adatok alapján automatizál."
Az automatizálást az "ikonfelismerés", "a felismert ikonra rákattintás imitálása", "ikonokon kívül szövegmező megkeresése a képernyőn" említése miatt írtam, mert olyan érzetet kelt, mintha egy asztali környezetben való navigálást automatizálnál - ami a végcél, "fájlkezelés", az "emailek olvasása és írása", "weblapok megnyitása, azok olvasása" szempontjából felesleges bonyolítás.
"a tömb nem hagyható el, mert az abban levő adatokból dől el, mit is csinál a szoftver."
Persze, csak a tömböt nem az "Kép fájlok kezelésére" (gyanítom az ikonok felismerése) miatt kellene használni.
"Autoitra és autohotkeyre én is gondoltam már, de azt mondják, hogy egy komolytalan, húszéves elavult programnyelv"
A C nyelv 46 éves, a C++ 33 éves, de a mai napig karbantartják és fejlesztenek benne, van hozzájuk a mai napig karbantartott IDE és fordító.
Egyáltalan nem komolytalan nyelv az Autoit sem az Autohotkey, csak megvan a maga feladatköre.
"De még a pytonra is hallottam olyasmit, hogy mégha nem is régi, nem is elavult, de komolytalan."
Aki ilyet állít az a komolytalan.
A programozás oktatásától kezdve, az egyetemi kutatásokon át, a mesterséges intelligenciával való foglalkozáson keresztül, a webfejlesztést, a "web scrapinget" is beleértve (olyan kis "semmitmondó" cégek használják, mint a Dropbox vagy a Google) széleskörűen használatos nyelv.
" Látom Te is más modern nyelveket hoztál fel inkább példának."
Mondhattam volna a Pascalt is, lényegtelen, bármelyik modern, elterjedt nyelv alkalmas a célra.
"A kérdés inkább az, melyeknek a megtanulásába érdemes belefolyni?"
Ha még sohasem programoztál, akkor a Python. Gyorsan tanulható, könnyed nyelv.
"Ja igen van mégegy szempont, az se árt ha támogatja a felhőfelhasználást, pl. ha az adatok egy felhőben vannak s több különböző gépen fut amik a felhőt használják"
Ha a felhőtárhely folyamatosan szinkronizálva van a gépeken (a felhőtárhely kliensével), akkor azzal nem kell törődni, szimpla fájlkezeléssel kivitelezhető.
"később androidon, s egyéb nem klasszikus PC-n való programozáshoz. vagy ez utóbbira a pyton is alkalmas?"
A Python futtatható Androidon is (pár példa Pythonos Android-alkalmazás könyvtárra: [link] ), de olyan is kivitelezhető, hogy a Python-alkalmazás egy PC-n (vagy megfelelő szerveren) futó webszerverként funkcionál (lásd például Django keretrendszert), amit hálózaton keresztül elérhetsz akár az Androidos eszköz böngészőjéből is és onnan vezérelheted az alkalmazás működését.
Köszi mindenkinek.
Bonyolult dolgok ezek mert az androidon vezérelni is lehet ilyesmit, de magán az androidon futhat is. Persze az androidos böngésző elég más az androidos appokról nem is beszélve.
Érdemes lenne tehát olyan nyelvet megtanulni amin mindez lehetséges már ha van ilyen.
Az is válasz hogy 2 nyelvet megtanulni, már ha az az előnyösebb.
Ilyen esetekben is a pyton pascal a legmegfelelőbb?
Értem. itt a fáljkezelés nem végcél, csak az egyik eszköz. Fáljokban van az adatok egy része, a tömb csak a fáljok egy részét tartja nyilván. Nyilván az is egy fáljban van tárolva, az igaz. A lényeg, adatokhoz fájlok vannak hozzárendelve. (képek, textek, stb).
így a tömböt az alap adatok miatt kell használni. Nem felismerésre hanem megtalálás. De pl. az ikon képét is tárolni kell valahol, amit fel akarunk ismerni a képernyőn. Erre jó a tömb. Egyesével változókban tárolni nehézkes, ha pedig a változóban szám van az már egyenértékű a tömbbel csak nehezebb kezelni.
Szóval a tömb is és az ikonfelismerés is eszköz, nem pedig cél.
Attól hogy régi valami, még nem feltétlenül elavult. A kerék meg ki tudja hány ezer éves, mégse elavult.
Kérdés azonban ez az eset az autoit feladatköre? Oké hogy meg lehet vele csinálni de vajon érdemes e? Közlekedni is lehet szekérrel, ha már a kerék példájánál tartunk, kérdés hogy érdemes e?
Oké hogy használják cégek, kérdés hogy mire.
Pascalban amugy hogy lehet egérkattintást imitálni vagy ikont felismerni? (Érdekelne)
Programoztam már nem ez a kérdés hanem az melyik programnyelv szintaktikáját érdemes e feladathoz mélyebben megtanulni?
Mert ugye a nyelv elég komoly tanulmányozása kell ahhoz hogy ezt valaki megírja. Nem az számít hogy gyorsan megtanulható legyen, hanem hogy a tudás utána is hasznosítható lenne. Ógörögül is lehet társalogni, de az esetek többségében érdemesebb angolul megtanulni.
Szimpla fáljkezelésnél azért több kell a felhőhöz. Ha pl. az egyik gépen levő szoftver betölti az adatokat, módosítja majd elmenti, de eközben egy másik gép is betölti, még a korábbi verziót, majd az is módosítja s elmenti akkor adatvesztés lép fel. Ennek a megoldása már nem szimpla fáljkezelés. Meg lehet persze írni ezt is, de ha már van rá kész megoldás akkor felesleges. érdemesebb azzal foglalkozni ami nem lelhető fel készen.
1. Ne problémázz ennyit a nyelv választáson.
A Python egy gyorsan elsajátítható nyelv rengeteg modullal.
2. Felejtsd el "a felismert ikonra rákattintás imitálását". Ahhoz hogy fájlokat kezelj, e-maileket dolgozz fel, weblapokat tölts le és értékelj ki, nincs szükséged ilyesmire. Feleslegesen túlbonyolítod az egészet.
Ha csak automatizálni akarod, hogy egy adott, API-val nem rendelkező, nem szabványos (szóval nem mint például a HTTP(S) protokollt használó webböngészés, vagy az POP3(S)/IMAP(S)/SMTP(S) protokollokat használó levelezés) protokollokkal operáló, grafikus felületű alkalmazás viselkedését, akkor az előbb említett automatizálási nyelvek - Autoit, Autohotkey - is megfelelőek lehetnének. De jelen esetben nem erről van szó.
3. Ha már annyira valós időben akarod a fájlokat szinkronizálni, minden nagyobb felhőtárhely ad interfészt a tárhely kezelésére:
* [link]
* [link]
* [link]
"Pascalban amugy hogy lehet egérkattintást imitálni vagy ikont felismerni? (Érdekelne)"
Megoldható az is, de mint azt a 2. pontban említettem: felesleges túlbonyolítás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!