Data Analytics specializációhoz Python vagy R nyelvet ajánlanátok?
Mindenhonnan az önlik hogy a Data science/big data analytics/ data mining stb témáknak óriási jövője van.
Általában python vagy R nyelvet szoktak ajánlani hozzá.
Ebben a témában kezdőként melyikkel lenne érdemes nekiállni?
hm... ha teljesen kezdő, akkor talán a Python. Az R nagyon-nagyon jó nyelv, egészen komplikált dolgokat pofon egyszerűen meg lehet benne oldani, de a Python numpy könyvtára kezd statisztikában is felnőni hozzá, továbbá a dataframe-ek használata a két nyelvben más. Aki megszokta a R dataframeket, annak nehéz lehet, illetve egy csomó funkció nem intuitív a pandas dataframek működésével kapcsolatban. Sima grafikon készítésére viszont az R a mai napig verhetetlen, interaktív vizualizációban viszont a python (bokeh) jobb. Viszont R-ban szinte pofon egyszerűen lehet kis applikációkat összerakni a shiny csomaggal, ez Python-nal nagyon macerás. Ugyanakkor, ha dokumentációról is gondoskodni akarsz, akkor a R-ben a knitr csomag egy hulladék, míg Pythonnal a jupyter notebook egy istenverte aduász! És még R-t is használhatsz benne.
Összeségében Python... a csomagok, amire szükséged lesz: jupyter, pandas, numpy, sklearn, bokeh, seaborn. Tanuláshoz Courserás kurzusokat ajánlok.
2.: köszönöm szépen!
Jól érzékelem a válaszodból, hogy az lenne az ideális data Analytics-hez, ha valaki python-ban és R-ben penge?:)
Persze, minél több nyelvből, technológiából vagy penge, annál jobb. :D Nem tudom, hogy mennyire vagy benne a dologban... ezt tanulod-e egyetemen, vagy csak saját erőből próbálod a felszedegetni a dolgokat.
Ha saját erőből csinálod, akkor mindenképpen azt javaslom, hogy fogj kb két vagy három data science specifikációt a Courserán, amiből az egyik R a másik python központú. Ezek adnak egy jó alapot. Szerintem az SQL-re nem érdemes nagyon ráparázni, mert alapvetően nagyon egyszerű a szintaxisa, és ahol a problémák vannak (skálázhatóság, triggerek, séma tervezés), azt data scientist-ként valószínűleg nem fog érinteni.
Továbbá nem tudom, hogy milyen szinten állsz matekból. Lineáris algebra és statisztika magas szintű ismerete szükséges.
Köszi!
a helyzet a következő:
Németországban vagyok, idén Márciusban végeztem PhD-t német egyetemen anyagtudományi méréstechnikai szakterületen. Eredeti végzettségem vegyészmérnök, műszaki egyetem, MSc.
Kaptam egy hivatalos meghívót egy 4 hópapos full time "általános Python fejlesztő + Python alapú Data Science módszerek" tanfolyamra.
Németországban óriási a kereslet most németül beszléjő adatelemző, adatkutató emberekre, emiatt előszeretettel ajánlják ezt a pályát egyéb matematikai, fizikai, kémiai
Folytatás:
....fizikai, kémiai, biológiai területen PhD-t végzett embereknek, mondván egy 3-4 hónapos továbbképzés után be tudnak állni dolgozni adatelemzőkent, mivel a PhD időszakban már rengeteg tapasztalatot szereztek kutatóként, sok elemzőmunkát végeztek, kombinatív elemzések területén tapasztaltak, tudnak tanulmányt írni, előadni, tapasztaltak projekt-managaement területén stb.
Sajnos a meghívót megkaptam, de a mögöttem lévő erők úgy döntöttek mégse fizetik ki nkeme az 5400 Euros tanfolyamdíjat.
Emiatt úgy gondoltam emgpróbálom öállóan darabokból összeraknia képzést magamnak, aztán meglátom hoygan tovább...
Egyébként lineáris algebra és egyéb matekos ismeretek csak bizonyos részeihez kellenek a Data science világának ugye?
Belenéztem már ebbe a világba és azt látom, hogy sokan bizonyos részterületeken dolgoznak, ahova szerintem túl sok matek nem kell, vagy kb semennyi...
Példaúl vki kimondottan az adatgyűjtési fázishoz Full time Web Crawlereket, meg egyéb botokat ír.
Ahhoz is kellene matek, meg lineáris algebra???
Vagy akik kimondottan a megtisztított adatok vizualizálásanak a szakértői és kb egésznap diagramokat szerkesztenek...szerintem túl sok matek oda se kell...
De szerintem megbírkóznék a metek részével is előbb utóbb.
Mi a véleménye derről a helyzetről?
"Mi a véleménye derről a helyzetről?"
Alapvetően jók az esélyeid, de ugye a puding próbája az evés: nyomatni kell ezerrel, aztán majd kiderül, hogy mire lesz elég... nem tudom, hogy Németországban mennyire aktívak a data science-es meetup-ok, lehet, hogy megérné neked eljárni ezekre az eseményekre és kicsit networkingelni. Nagyon sok segítséget kaphatsz ahhoz, hogy az akadémiából a data science világába történő első lépést megtedd. A tapasztalat azt mutatja, hogy ha egyszer már el tudtál helyzekedni adatelemzőként, akkor már nem lesz gond.
Ha nincsenek mélyebb előismereteid a programfejlesztés területén, akkor nem 3-4 hónap, de még egy-másfél év múlva sem fogsz állást találni ezen a területen.
Számomra úgy tűnik, nem sok fogalmad van arról, hogy mik az elvárások.
"Ha nincsenek mélyebb előismereteid a programfejlesztés területén, akkor nem 3-4 hónap, de még egy-másfél év múlva sem fogsz állást találni ezen a területen."
Azt ugye tudod, hogy a data science-nek nem sok (semmi) koze van a szoftverfejleszteshez. Az a programozasi ismeret, ami ahhoz szukseges, hogy megelj ezen a teruleten elsajatithato nehany honap alatt, kulonosen, hogy azok a phd/vel rendelezo kutatok, akik tudomanyos karrieruket hatrahagyva data science-re speciozalodnak tobbnyire rendelkeznek programozoi ismeretekkel egy vagy nehany script nyelven. Ami igazan sokat szamit az a kutatoi szemlelet es az eros statisztikai hatter. Ezeket tenyleg tobb ev elsajatitani.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!