Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Html-ben hogy lehet a sorrende...

Html-ben hogy lehet a sorrendet megváltoztatni, hogy melyik dolog legyen felül és melyik alul? (folyt. Lent)

Figyelt kérdés
Van egy menüsorom, lenyíló menükkel, alatta egy banner (.swf formátumban). Amikor az egeret a menüre viszem, az lenyílik, ahogy kell, de az almenük a banner alá kerülnek, a banner eltakarja a menüket. Hogy tudom megcsinálni, hogy ne a banner legyen felül, hanem a lenyílt menük?
2010. jún. 22. 20:21
 1/9 A kérdező kommentje:

remélem, érthetően fogalmaztam.

egyébként ha nem swf, hanem gif vagy jpg vagy valami más, akkor a banner fölé kerülnek a lenyít menük. szóval úgy működik.

2010. jún. 22. 20:24
 2/9 anonim ***** válasza:
Egy oldalt nem "összelopni" kell, hanem normálisan megírni.
2010. jún. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

ezt miért írtad? sztem nem érted a kérdést. illetve félreérted.


itt az, h "fölötte", nem azt jelenti, hogy a képernyőd tetejéhez közelebb, hanem azt, hogy ha két objektum egymáson van, akkor melyik az, amelyik teljes egészében látszik. amelyik "alatta" van, az meg részben vagy teljesen el van takarva.

2010. jún. 22. 20:30
 4/9 anonim ***** válasza:

A flash felé csak kis hekkelessel lehet rakni html objektumokat. Be kell pozicinalni egy iframet arra a helyre, amit ki szeretnel takarni a flashbol, es ha e felé raksz mást (div-et, img-t, stb), az már latszodni fog. (+ valami a flashnél is be kell állítani)


Ezt nézd meg:

[link]

2010. jún. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

w3schools.com ?

Esetleg nézz körül a HTML és a CSS szekcióban.

2010. jún. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

20:33


köszönöm! sikerült!


nem csináltam végig, ami azon az oldaln le volt írva, amit küldtél, de megpillantottam azt, h wmode=transparent, gondoltam, kipróbálom, és működik:D

örülök. egész nap ezzel szórakoztam.

2010. jún. 22. 20:47
 7/9 anonim ***** válasza:
Nincs mit. De az iframe-s hekkeles mindenképp szükséges, ha azt szeretnéd, hogy minden böngészőben menjen. Ha jól emlékszem anélköl IE6-ban nem lesz jó semmiképp.
2010. jún. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
firefoxban meg ie8ban leellenőriztem, és tökéletes, meg ha ie8-ban a kompatibilitási nézetre nyomok, akkor is jó, tehát elvileg ie6ban is annak kell lennie. de azért leszedek egy ie6-ot, biztos ami biztos.
2010. jún. 22. 20:56
 9/9 A kérdező kommentje:

mázlim van, ie6-ban is működik.

opera meg ilyenek már nem érdekelnek.

köszi még egyszer!

2010. jún. 22. 21:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!