Ilyen tudással hol tudnék elhelyezkedni?
Bme villamosmérnökire járok, e mellett legkedveltebb időtöltésem a programozás, a szabadidőm legnagyobb részét ez teszi ki. Eddig ilyen tudásra sikerült szert tennem, az lenne a kérdésem, mennyire hasznosítható ez a tudás?
Nagyvonalakban(elnézést a rendezetlen lista miatt):
C/C++, Java, Python, C#, PHP, MySQL nyelveken leetcode top 400, 96% megoldott feladat, hackerrank 91% (általában minden feladatot legalább 3 nyelven írok meg), dinamikus programozás, C++ boost könyvtár kb 3/4 részének ismerete, C++, python opengl ismerete, C++ Qt, Java swing, JavaFX, python tkinter, beágyazott rendszerek programozása C-ben(specializációm egyetemen), hálózatok gráfokkal való szimulálásában kis tapasztalat(C++ bmes ösztöndíj keretében), gráfalgoritmusok, számelméleti ismeretek, pythonban machine learning, pygame könyvtár, kis pyQt, de a Qt inkább C++ban szeretem. Nagy vonalakban ennyi.
"Hatékony kódot írok amit addig írok míg nem elég gyors."
Oh, boy ezt nehogy elmond állásinterjún :D
Köszi a válaszokat!
Azt meg tudnád mondani kedves utolsó, hogy mi választ el egy junior fejlesztőtől? Mert akkor arra rágyúrok.
A leírtak alapján a Leetcode és hackerrank miatt azt gondolom neked jól megy az algoritmizálás, szóval valószínűleg megfelelsz egy gyakornoki pozícióra, de a junior kicsit feljebb kezdődik.
Ott vagy bővebb belátást várnak el egy technológiába vagy egy kis tapasztalatot. Pl.: Rengeteg junior állásnál 1 év tapasztalatot elvárnak az adott technológiával vagy legalább egy demonstrációt, valamit, hogy jó vagy benne.
Te rengeteg különféle dolgot leírtál, ami szép és jó, de egyetemistaként ha teljesen kocka is vagy ennyi dologba nem tudsz bele mélyedni, a MySql meg nem nyelv hanem relációs adatbázis.
Először dötsd el, hogy mi érdekel és nézd az álláshírdetéseket. Azok aszerint képezd tovább magad.
(Persze van pár olyan "junior" állás ahol nem várnak el mást csak egy közép angolt és "Willingness to learn"t :), de azért ott is leírják a "Előnyök" szekcióban, hogy mit lenne jó tudnod. Ott kezdeném...)
Szép lista amit soroltál, de ne feledd: aki mindenhez ért, az semmihez sem ért igazán.
Vagyis: meg tudsz írni, ki tudsz találni algoritmusokat, az értékes. 3 nyelven tudod megírni ugyanazt, az nem értékes.
Egy nyelvhez és pár kapcsolódó technológiához értesz alaposan, az értékes, 8 nyelvhez értesz egy kicsit, az nem értékes.
Előbb vagy utóbb választanod kell egy vonalat és abban elmélyedned, ha tovább akarsz lépni.
A listádat olvasva nekem úgy tűnt, hogy elég nagyképű ember lehetsz, és lehet, hogy ez lesz egyszer majd az akadályozó tényező, nem a programozási ismereteid.
Szerintem te is pontosan tudod, hogy rengeteg C++, JAVA, C# fejlesztőt keresnek, szóval ha ezek közül akár csak 1-hez is értesz haladó szinten, és tudsz angolul amennyire kell, az már egy jó belépő lehet egy junior szintű fejlesztői pozícióra.
nálunk pl. kapkodják fel a Greenfoxos 4 hónapos képzésen végzetteket, pedig ők töredékét nem tudják annak, ami a te listádban van, vagy amit egy végzett mérnök az egyetemen tanult.
Nyilván lehet itt vagizni ilyenekkel, de valójában semmit sem tudsz viszont van egy átlag feletti algoritmusismereted vagy gondolkodásod amivel lehet kezdeni valamit. Mondjuk egy nyelv és azok keretrendszereinek ismerete már egy sokkal értékesebb tudás mint , hogy ismered az alapjait 3 nyelvnek az 50 gyári utasítás készletét (ami nyelvfüggetlen most azt hogy sysout-al iratod ki vagy cout-tal nem nagy difi) és tudod is használni.
Utolsónak R.I.P. Melyik cég Tata , Evosoft ?
Nálunk nem igen vannak (szerencsére) a vezetőség/menedzserek úgy vannak vele 4 hónap alatt max kódoló bohócot képeznek nem fejlesztőt. Vagy ilyenkor valami belsős sandbox projektre küldik hogy fejlődjenek ? Vagy ráállítják egyből éles projektre ?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!