Gazdaságinformatikus diplomával programozóként dolgozni?
Volt itt nemrég egy hasonló kérdés, engem inkább az az aspektusa érdekel hogy ÉRDEMES-e végigcsinálni egy ilyen BSc-t?
Főleg olyan véleménye lenne igazán hasznos aki pont ezt végezte.
Egy része magolós tantárgy néztem, többszáz oldalas könyvek a semmiről, marketing meg egyéb humbug....
Visszatekintve inkább mérnökinfóra / proginfóra menne ha újrakezdené? Vagy pont hogy hasznosnak találja és újra ezt választaná? Erre lennék kíváncsi.
Testnevelői tanár végzettséggel is lehetsz programozó.
A volt gimnáziumi énektanárom elvégzett egy bootcampet és mára már programozó.
Szakterület, cég és ember függő.
Én azért jelentkeztem az egyetemre, hogy megtanuljam a mérnöki hátteret, amit magam nem tanulnék meg vagy csak hiányosan és kapjam egy papírt, amivel több lehetőségem lesz, ha nem is sokkal.
Ez a kérdés hülyeség. Bármilyen végzettséggel lehet programozni. Neked kell eldöntened, hogy milye mélyre akarod bele ásni magadat.
Pl.: Akarod tudni, hogy hogyan alakul át analógból digitálissá a jel vagy elég ha csak azt tudod, hogy hogyan kell egy jó headert csinálni egy weboldalra.
Itt lesznek okoskodók, akik elmondják hogy "Aki nem járt egyetemre nem programozó" meg olyan is aki azt mondja, hogy "Az egyetem hülyeség".
Különböző emberek, különböző célok, különböző lehetőségek. Nehogy én és döntsem el a sorsod úgy hogy semmit sem tudok rólad ....
Ha az a kérdés: igen, lehet az ember jó programozó attól, hogy más irányú a végzettsége.
Ha pedig az a kérdés: nem, nem fognak azon a szakon profi módon megtanítani programozni.
Való igaz, hogy bármilyen végzetséggel meg lehet tanulni a szakmát FELTÉVE, hogy kellő energiát és elkötelezettséget fektet bele az ember.
DE.
Ha egyetem választás előtt állsz és tudod, hogy programozással akarsz majkd foglalkozni, akkor nem értem, hogy merülhet fel, hogy ne szakirányú egyetemre menj.
Gazdaságiinformatikus:
"A képzés célja gazdaságinformatikusok képzése, akik képesek az információs társadalom feltétel- és értékrendszerében a valós üzleti folyamatok, a folyamatokban rejlő problémák megértésére és megoldására; az értékteremtő folyamatokat támogató informatikai feladatok menedzselésére;"
ProgInfo:
"A képzés célja programtervező informatikusok képzése, akik képesek szoftverorientált információs technológiai eszközök és rendszerek létrehozási, bevezetési, működtetési, szervizelési, fejlesztési, alkalmazási tevékenységét önállóan és csoportmunkában ellátni."
Akárkiből lehet programozó ha rászánja az időt és jó is benne. Minél több nyelven tudsz programozni annál jobb vagy.
Szakácsból is lehet programozó.
Mint gazdaságinformatikusként lett szoftverfejlesztő:
-az egyetem gondolkodni tanít meg és az alapokra azokra viszont ténylegesen.
-nem mennék programtervezőre se mérnökire.
-magadtól kell megtanulnod így is úgy is.
-ha a marketing, meg ezek "humbug" több száz oldalas semmik mi a véleményed a bölcsészekről?
-gazdasági tárgyak nagy részében a csapatmunkára és a soft skillek fejlesztésére sok helyen odafigyelnek (ezek fontos aspektusai a való életi munkának). Nem annyiból áll a nap benn ülsz egy sötét szobába kirakod a ne zavarj táblát és kódolsz. De komolyan daily standup, code review , egyeztetés a megrendelővel etcetc prezentációs és kommunikációs készségeket erősen igénylik.
-ha banki vagy egyéb ilyen projektre kerülsz még hálás is leszel magadnak , hogy nagyjából érted . Sajnos nem sajnos a szoftverfejlesztés ilyen , ha valami projektre kerülsz az adott projekt céljait megérteni szükséges a programozónak ismerni azt amit fejleszt és való életbeli működését tudni , hogy azt le tudja modellezni.
- jelenleg nincs olyan egyetemi képzés ami "jó" és szakmailag felkészült programozókat elő tudna állítani ezért kár ezen rágódni. Mind három informatika szakon ugyanolyan jó programozó lehetsz és ha az igazságot keresném valahol a három között van mindegyikre lehet pro/cont felhozni.
Gazdaságinformatikus(GI) bsc-t végeztem, utána pedig programtervező informatikus(PTI) msc-re mentem.
Mivel a legtöbb helyen - pár kivételtől eltekintve GI és PTI tantervek 80 %-ban megegyeznek plusz van kb félévnyi közgáz, ezért szinte mindegy, hogy melyiket végzed. A gyakorlati dolgokat úgyis suli mellett kell magadra szedned önszorgalomból.
Ettől függetlenül nem választanám a GI-t újból, mert nem tetszett a ~félévnyi közgáz. Inkább PTI vagy MI-t választanám. Ha viszont érdekel egy kis bevezetés a gazdasági dolgokba is, akkor érdemes azt választani.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!