ELTE programtervező informatikus diploma mennyire számít aduásznak a munkáltatók körében?
Érdemes vértizzadni érte?
Ahogy hallom a matek eléggé szórótárgy - és talán túl is van nyomva {
bár most talán új tanterv lesz (???) ha vki tud erről vmit azt is szívesen fogadom
}
Vagy mondjuk egy (pl. BGE) gazdaságinformatikus diplomával is majdnem úgy lehet érvényesülni ha tud az illető programozni és akkor megúszta a matekszivatást... ?
Szerintem 3 fajta embernek érdemes egyetemre menni.
1) Akadémiai közegben akar elhelyezkedni. Valamilyen kutató akar lenni.
2) Még nem igazán tudja, hogy milyen irányban akar elindulni. Az egyetemi évek alatt lesz egy kis ideje megismerkedni a szakmával, bele tekinteni egy-két aspektusába és 3-4 év mulva tuni fogja, hogy mit akar csinálni.
3) Az aki rettenetesen céltudatos és a lehető legjobb esélyekkel akar neki indulni az karrierjének. Az az ember, aki az egyetem tananyagán kívül különféle technológiákat elsajájtít és önmaga piacképes tudást szerez. Az aki saját projeteken dolgozik folyamatosan és már első év végén vagy talán még hamarabb szerez egy gyakornoki pozíciót majd 6 hónap - 1 év után egy junior állást és eleve 2 éves szakmai tapasztalattal indul neki a nagy világnak jó alapokkal.
Persze az utóbbi rettenetesen ritka és az aki ennyire elszánt mindenképpen sikeres lesz, akármilyen útonmódon tanul meg programozni.
Visszatérve a kérdésre. Ha csak nem akarsz akadémiai környezetben sikereket elérni semmit sem jelent a diploma. Persze itt csak általánosítok, mert a mai napig vannak olyan cégek meg szak területek, ahol esélyed sincs diploma nélkül.
Szóval általánosságban beszélve senkit sem érdekel, hogy van-e diplomád.
Az meg főleg nem, hogy milyen egyetemről.
"Vagy mondjuk egy (pl. BGE) gazdaságinformatikus diplomával is majdnem úgy lehet érvényesülni ha tud az illető programozni és akkor megúszta a matekszivatást... ?"
Akár egy Kumminikáció és Médiatudomány diplomával is xD. Programozni senki sem fog megtanítani, azt neked kell. Meg senki sem fogja megtanítani azokat a technológiákat, amiket a különféle cégek használnak. Mindent TE FOGSZ MEGTANULNI MAGADTÓL!!!
ELTE, BME spicc, de SZTE, Óbudai is jó.
Azt tudni illik, hogy a diploma csak ajánlólevél, mert a gyakorlatban is meg kell felelni, tehát aki nem tud, az még álláshoz sem fog jutni.
Egy HR-esnek bizony szempont, hogy az aspiráns hol szerzett diplomát. Ha választani kell egy noname vidéki főiskola és a BME között, akkor a BME jobb eséllyel indul.
Négy szakirány közül lehet választani az első félév teljesítése után, az első félév mindenkinek közös/ugyanaz.
A. Modellező informatikus szakirány
B. Szoftverfejlesztő informatikus szakirány
C. Szoftveralkalmazó informatikus szakirány
D. Szoftvermérnök szakirány
Egyik diploma sem számít aduásznak. Senkit nem érdekel, hogy van-e. Viszont interjún produkálni kell, függetlenül attól, hogy van-e diplomád vagy nincs. Ugyanúgy kikérdeznek a pozícióhoz szükségesnek vélt ismeretanyagból.
"Ahogy hallom a matek eléggé szórótárgy - és talán túl is van nyomva"
Rosszul hallottad. Szóró tárgy az igaz, de csak azért mert mindenki b*szik megtanulni és csak sír a szájuk. Mert az egyszerű. A valóság az, hogy típus feladtokat kérnek számon egy jó 20-30 oldalnyi elmélettel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!