Hogy kezdjek bele a programozásba a leírtak alapján?
Régóta érdekel a programozás, néha bele is kóstoltam, de időhiány miatt abba kellett hagynom a próbálkozást.
Most új lehetőségeim vannak és szeretnék megtanulni programozni.
Ami viszont aggaszt:
Régen hanyagoltam a matekot, lustaságból nem tanultam. Mostanra viszont már bepótolni a több év elmaradást rengeteg kiesést jelentene. Tehát matek alapom nincs és őszintén szólva az alapnál nagyobb szint elérése nem is nagyon motivál.
Ettől függetlenül napi szinten oldok meg logikai fejtörőket, gyakorlatilag függőséggé vált nálam. Mikor belekóstoltam a Pythonba teljesen logikusnak tűnt, teljesen ésszerűnek. Már az elején apróbb ötletek jutottak eszembe, hogy mit hogyan kéne megvalósítanom a programban és gyakorta működött is. Szintúgy kielégítette az ilyesfajta problémák megoldása az igényeimet, de őszintén szólva még csak kisebb dolgokat kreáltam, amiket bárki meg tudna csinálni.
Sokan mondják, hogy a matek bizonyos területeken elengedhető fontosságú, mindössze a programfejlesztői látásmód kialakítása a lényeg. Még fiatal vagyok, alig élek két évtizede, de a matek visszatart az egyetemen való tanulástól.
A kérdésem annyi volna, hogy milyen esélyekkel indulhatnék így?
Én úgy érzem menne, de félek, hogy rossz szokásaim alakulnának ki és nem kaparintanám meg azt az elvárt gondolkodásmódot, ami a komolyabb dolgokhoz szükséges volna.
Mit gondoltok, hogy kéne kezdenem? Nem riadok vissza a nyersebb, elméleti részektől sem, ha szükséges szakirodalom.
Ez alkat, affinitás kérdése is. A matek nem árt, de ha nem megy, akkor is meg tudod tanulni, rengeteg feladatot meg fogsz tudni csinálni. Egy cégnél persze cinkes, ha visszakérdezel, hogy mi az a súlypont, koordináta-transzformáció vagy egyenletrendszer, stb., szóval tényleg fontos bizonyos feladatoknál, de ha magadtól, magadnak tanulsz, akkor nem akkora gond.
A lényeg, hogy ne össze-vissza tanuld, hanem az alapoktól sorban. Ne ugorj át alapozó témaköröket, és akkor jóval könnyebb lesz később.
Hajrá.
#2:
Nem jött le a leírtakból a motiváltságom? :)
Az, hogy rossz voltál matekból vagy utáltad nem jelenti azt, hogy rossz a logikád. Pl.: Én 2es voltam gimnáziumban és az utolsó évben rájöttem, hogy nem olyan nehéz csak soha sem tanultam, elkezdtem matekfaktra járni és ténylegesen készülni az órákra és abban az évben 5ös voltam.
Az, hogy valaki jó matekból nem jelenti azt, hogy jó a logikus gondolkodásra, de az ha képtelen vagy a matekot megérteni, már logikus gondolkodás hiányát jelezheti.
Szóval ha tényleg jó vagy a fejtörőkben és tényleg jó a logikád simán eltudod végezni az egyetemen elvárt matekot, ami egy mérnökinformatikánál egyátalán nem sok.
Nem azt mondom, hogy könnyű lesz, de meg tudod csinálni. Ha nem vagy olyan jó logikus gondolkodó ahogy leírod, akkor valószínűleg nem és nem is való neked a programozás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!