Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mit ertenek az emberek azalatt...

JaniB kérdése:

Mit ertenek az emberek azalatt, hogy a foiskolan tanultak mar elavultak?

Figyelt kérdés
Talan a program nyelvek folyamatosan fejlodnek? Esetleg ujabb kiegeszito dolgok jellennek meg melyet egy progrtamozonak meg kell tanulnia vagymi?

2018. febr. 24. 07:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

vagy a való életben nem azt és nem úgy kell alkalmazni mint amit tanítanak.

erre példát nem tudok, de könyvelést tanultam, amit ott megköveteltek vizsgán,a való életben köszönőviszonyban sincsenek egymással...

2018. febr. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A konkrét technikai megoldások fejlődnek, új protokollok, op.rendszer API, hardverek, egész architektúrák, stb.


A fősulin vagy egyetemen nem is azt kell megtanulni, hogy mi az a PCI vagy PCI-E, vagy hogy működik a TLS kapcsolat felépítése részletesen. Inkább az elméleti háttért lehet ott megtanulni, hogy ne csak hobbistaként tudjuk később ezeket, hanem mélységében is értsük, hogy mi miért és miért úgy történik, és hogy ugyanígy megértsük majd a későbbi technológiákat.

2018. febr. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
Mire egy új információ, módszer beépül a standard tananyagba, évek telhetnek el. És -tisztelet a kivételnek- a hazai felsőoktatásban általában nem a legjobb szakemberek tanítanak (azok a versenyszférában dolgoznak hússzor annyi pénzért).
2018. febr. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
25%

"Mit ertenek az emberek azalatt, hogy a foiskolan tanultak mar elavultak?"


Azt értik ezen, hogy ők (mármint akik ezt hangoztatják) soha nem jártak főiskolára/egyetemre.


A valóság ennek az állításuknak éppen az ellenkezője. A számítástechnikában a dolgok ugyanolyanok mint voltak 50 évvel ezelőtt.


Elég csak arra gondolni, hogy a PC ma is kompatibilis a 37 évvel ezelőtti eldjével, hogy ma is regiszterek vannak a CPU-kban nem más, hogy ma is memória van a gépekben nem más, hogy az rs232 is van már vagy 50 (!) éves, mégis ott figyel a legmodernebb eszközökben, stb.


De ezt a füvek nem tudják, viszont felsőoktatásban nem fordultak meg soha, így az önigazolás egyik bevett formája, hogy az egyetem/fősuli azért sz.r, mert ott elavult dolgokat oktatnak.


Ezt a dumát meg, vannak akik sajnos, kritika nélkül be is szopják. Neked legalább volt eszed erre rákérdezni.

2018. febr. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
21%

#4: Ugyan már... Az ELTE-ről, BME-ről, Corvinusról jönnek hozzánk olyan "informatikusok", "mérnökök", akik nincsenek tisztában olyan alapvető fogalmakkal, eljárásokkal, amik már öt éve is a standard alapismeretek közé tartoztak.

Amíg egyetlen magyar egyetem sem tud bekerülni a világ 500 legjobbja közé, addig nem kéne fényezni a magyar felsőoktatást.

2018. febr. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5: Sorolj már fel ilyeneket.
2018. febr. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem mintha erről szólna a vita, de ha már:


"A BME a világ legjobb műszaki egyetemei között


Egyetlen magyarként a 254. helyet foglalja el egyetemünk a világ négyszáz legjobb mérnöki és műszaki felsőoktatási intézménye listáján"

2018. febr. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
40%
"A BME az első 300 egyetem között található a világon az oktatás minőségét tekintve (265. hely), a hazai intézmények közül ebben csak az ELTE előzi meg (95. hely)."
2018. febr. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem az a baj, hogy nincsenek nagyon elválasztva a szakirányok. Fejlesztő és fejlesztő között is vannak óriási különbségek de ezt az egyetemek nem támogatják eléggé. Van ahol vannak törekvések pl az Óbudai, de mindenhol vannak továbbra is teljesen fölösleges tárgyak. Legalábbis a legtöbb hallgató számára az, mást viszont lehet érdekli. Viszont mind egy banki szférában webfejleszto, mind a majdani beágyazott fejlesztő ugyan azokat tanulja egy kevés különbséggel. Szerintem ez a probléma. Nem azt kapja senki sem ami várja majd a munkahelyén. És ezért tart majdnem fél évbe a juniorok felzárkóztatása. Nyilván a kompetenciákat már megkapták, mivel bele tudnak razodni, csak sajnos ez sok pénz a cégnek is. Sok felé elkalandoztam, de szerintem az egesz informatikus oktatást át kellene struktúrálni és a kötelező tárgyak felét választhatóvá tenni. Nem attól lesz valaki később kompetens hogy mindenbe belekóstolt a tanulmányai során. Mert ha valaki váltani akar, akkor arra nem azért lesz lehetősége, mert az egyetemet tanult pl 1 félévet a fordító programokról, hanem mert tapasztalt fejlesztő lett aki tudja hol mire van szüksége. Egy szónak is száz a vége, az oktatás az egyetemeken olyan csapongó mint az én írásom. És ez így nincs jól
2018. febr. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

"Szerintem az a baj, hogy nincsenek nagyon elválasztva a szakirányok."


El vannak azok elég jól választva.

Lehet menni programtervező matematikusnak. Ezek azok a fickók, akik csak és kizárólag programok fejlesztésével foglalkoznak.

Lehet még mérnök-informatikus, ha a hardverhez közelebb akar kerülni, lehet villamosmérnök, ha netán egyenesen hardvert kivánna fejleszteni, vagy lehet gazdaság-informatikus, ha az informatikát ebből az irányból szeretné szolgálni.


Ennél több meg nem is kell.


"Nem azt kapja senki sem ami várja majd a munkahelyén."


Akkor menjen olyan céghez, ahol azt kapja amit várt. A félév kiképzés meg egyrészt erősen túlzó, másrészt, más szakmák esetében sem úgy van, hogy jön a frissen vasalt hegesztő gyerek, aztán már küldik is le a tenger alá, víz alatt hegeszteni, vagy rakéták szerkezeti elemeit, röntgen alá. A kezdő lakatosok sem mindjárt rajzolvasással, gépészkedéssel, fúrással-faragással kezdik, hanem azzal, hogy visznek a mesternek a közeli boltból reggelit, plusz három üveg sört, meg feltakarítanak utána, vagy adogatják a szerszámokat neki.


"Nem attól lesz valaki később kompetens hogy mindenbe belekóstolt a tanulmányai során. Mert ha valaki váltani akar, akkor arra nem azért lesz lehetősége, mert az egyetemet tanult pl 1 félévet a fordító programokról, hanem mert tapasztalt fejlesztő lett aki tudja hol mire van szüksége."


Ez meg annyira nevetséges, hogy nincs is értelme hozzáfűzni semmit.

2018. febr. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!