Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi lehet az algoritmusa?

Mi lehet az algoritmusa?

Figyelt kérdés
kaptam egy olyan házit hogy 0-1000ig ir be a felhasználó 1 számot és római számmal kiirja a progi C#ban kódolunk de mondta is a tanár h nehéz ez a feladat. gondolkodtam rajt ma elég sokat de a kód nem vitte sokra :D
2010. jún. 6. 12:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez tipikusan egy olyan alap feladat, amivel talán mindenki találkozik ha ezzel foglalkozik. Simán meg kellene tudnod csinálni. Egyébként is mi az, hogy mi az algoritmusa? Így nem tanulsz semmit belőle. Esetleg leírhatnád, hogy te idáig mit írtál. Mert valamit írtál csak nem megy, nem igaz? A programozásban éppen az a szép, hogy minden algoritmus másféle is lehet, egyéni. Ha más kódjaival kezded el építeni és nem próbálod meg kiizzadni a sajátodat, akkor azzal nem mész semmire. Tudod, nem szabad más f*szával verni a csalánt. Írd le, hogy mid van idáig.
2010. jún. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előzővel, végzett programozó vagyok, szívesen segítek én is, ha megmutatod, hol akadtál el.

Abból fogsz tanulni, ha egyedül nekikezdesz és amikor elakadsz, akkor kérsz segítséget. Ha nem akarod rendesen megtanulni az algoritmizálást és programozást, akkor ajánlom a google-t, de ha találsz programot, legalább a forráskódot próbáld értelmezni. Sok sikert!

2010. jún. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én korábban már megírtam TP-ben. Ha kell a kód akkor elő tudom bányászni.
2010. jún. 7. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, am igazatok van:); addig jutottam hogy.

elsőnek ugye bekérem a számot; csinálok 4 tömböt a 4 helyiértékre 1-9ig és leírom ezeket római számmal pl 1=I stb

na eddig oké is, majd ciklusra gondoltam h megvizsgálja h 1-9ig milyen a helyiértéken beirt szám, és kihozza ennek róai számos aakját. majd a végén kiiratom a 4 ciklus által összehozott számokat. ötlet hozzá?:) am a ciklust magam sem értem hogy hogy irjam meg, for ciklusra tippelnék, de nemtudom h irjam meg a magot, meg hogy miképp vegyem fel a számokat. stringbe rómaiként vaghy számban ushortban és az egyenlő egy stringel ezeket nem vágom benne.

2010. jún. 7. 17:04
 5/7 anonim válasza:

Magadtól próbálkozz, én is ezt tanácsolom. Ha nincs időd, vagy feladod, te tudod. Az idei OKTV Info 2. kat. 1. fordulójában az első feladat egy ilyen algoritmus felismerése volt. Itt a link:

[link]

2010. jún. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jó a kód amit elküldtem??
2010. jún. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
igen jó volt a kód, köszi szépen, nemértek pascalhoz, de igen jól megcsináltad a progit grat hozzá. hasonló módon csdináltam meg énis a sajátom C#ban. működött is, igaz parasztos módon lett csinálva, de jó volt. aztán az ami miatt ideges vagyok, a taná nem nézte meg a feladatom 3,47es átlagnál, azthittem szétrobbanok. előtte mondjuk ha jobban ment vna az sql es programozás akk talán meglett vna a 4es. de akk is egy utolsó____ a tanár h nem nézte meg:). m1 így legalább láttam pascalt is, és magam alakitottam c#á:) köszike.
2010. jún. 11. 16:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!