Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ti mennyi időt szántok a...

Ti mennyi időt szántok a hobbyprojektjeitekre az életetekből?

Figyelt kérdés
Szerintem a legtöbb valamirevaló programozónak vannak olyan ötletei, amin nagyon szívesen dolgozik / dolgozna. Nekem is van egy pár nyilván olyan is akad, amit mások már profin megcsináltak, de vagy mert másképp szeretném csinálni, vagy mert szórakoztat a feladat, foglalkozok velük. Azonban nem tudom megítélni, hogy mennyi időt érdemes beléjük fektetni, illetve annak a megsaccolása is nehézkes, hogy mennyi időbe telne megvalósítani őket. Ez egyébként általános probléma, h

2018. jan. 5. 17:56
 1/5 A kérdező kommentje:
...hogy bizonyos feladatokhoz szükséges időt nem tudom megsaccolni. Neketek van valami bevett módszeretek az időgazdálkodásra?
2018. jan. 5. 17:57
 2/5 anonim ***** válasza:
50%

Akkor dolgozom rajta amikor kedvem és időm is van. Néha munkaidőben:)


A szükséges időt mért kell megsaccolni? Ha hobbi project, akkor nincs határidő, akkor lesz kész amikor te úgy gondolod. Ezek a hobbi projectek általában úgyis olyanok, hogy sosicns kész, mindig lehet tökéletesíteni. Vagy úgy döteni, hogy már egész jó, abbahagyod és esetelg később, ha eszedbe jut valami (vagy esetleg van felhasználód is, aki bejelent egy hibát vagy feature requestet) újra nekiállni.

2018. jan. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"mennyi időt érdemes beléjük fektetni"

Ez szubjektív. Talán úgy érdemes belőni, hogy élvezetes legyen, ne fásuljunk bele, ugyanakkor ne menjen más teendők vagy emberek (kapcsolatok) rovására.


"mennyi időbe telne megvalósítani őket"

Ez a feladat "nagyságától" és a módszertől függ. Pl. egy kicsit is nagyobb projektet úgy kezdesz, hogy leülsz és vered be a kódot, akkor gyorsan szivacs lehet, de ha végiggondolod, megtervezed, lekódolod, olyan lépésekben, hogy mindig tesztelhető legyen, akkor gyorsan lehet vele haladni.

2018. jan. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
16%
szerintem neked egy főnök hiányzik... az majd beosztaná az idődet helyetted :D
2018. jan. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
76%
Teljesen releváns a kérdés, és a válasz sokmindentől függ. Egyrészt, az hogy mennyi ideig fog tartani azt meg kell tudnod saccolni... Én úgy vagyok vele, hogy annak ellenére, hogy hobbi projectről van szó, profin kell hozzáállni, azaz tervezni kell, hogy milyen dolgokat akarsz implementálni, tudod hozzávetőlegesen, hogy ahhoz mennyit kell tanulnod, szóval, kell, hogy legyen valami hozzávetőleges elképzelés arról, hogy kb. mennyi munkaórával kell rászánni. Ez majd rutinnal jön. És akkor jön a kérdés, hogy megéri-e a szükséges időt belefektetni, ez attól függ, hogy mennyire akarod a végeredményt, mennyire lenne hasznos maga a kész szoftver, illetve a munka során megszerzett ismeret, rutin, új technológia mennyire lesz hasznosítható a későbbiekben. Ha szélesíteni akarod a portfóliódat egy új nyelvvel például, akkor érdemes a projectbe sok időt fektetni, hiszen, ha nem is a közvetlenül a project miatt, de később a karriered előrehaladtával megtérül.
2018. jan. 6. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!