El szeretnék kezdeni tanulni programozni picit "komolyabb" szinten Java nyelven szerintetek fél év alatt piacképes junior developer lehetek?
összejöhet de akkor intenzíven és suli halasztva... de miért félév? mondjuk suli mellett akár 1-1,5 év alatt meglehet a szint
előre szólok nem a java a nehéz hanem a keretrendszerei (ha EE) ha meg andorid akkor meg azt kell még sokat tanulni..
szintaxisa nagyon hasonló , (hiszen c alapú a java is ) és számomra jobban átláthatóbb/szerethetőbb nyelv elsőre. Az IDE is sokkal jobban bejön amivel megismerkedtem (intellij idea) a c++-os (codeblocks/visual studio) képest. És erősen az SAP ABAP fejlesztés irányában szeretnék elmozdulni, ugye itt az SQL és Java kompatibilitás végett szükséges ezek ismerete.
SAP Hana is HTML5 vagy Java kódot preferál.
A Játék programozás annyira engem nem motivál és a C#-tól valamiért a hideg is kirázott mikor kipróbáltam meg úgy ámblokk az MS ViSu se jött be.
Igazából mi tartana 1-1,5 évig megtanulni rajta ?
Generikusokig/típus paraméterekig eljutottam pár nap alatt Java-ban is.
Egyik kutya másik eb ha a logikáját ismered már csak a nyelvi sajátosságokat kell megismerni.
Gondolom a következő lépés a belső függvényekkel való megismerkedés , ha van amit már leprogramoztak ne csináljam meg én is ..... rosszabbul.
Ezután mik kellenek még ? Keretrendszerek megismerése nélkül.
Én elhiszem, hogy 1-1,5 év , de akkor azt is elmondjátok mi tart ennyi ideig a megtanulásán junior szinten?
Nem a nyelvi elemek tartanak 1,5-2 évig. Hanem, hogy a kisujjadban legyenek bizonyos gyakorlatok, praktikák, amiket a junior szint megkövetel. Hogy ha adnak egy problémát, akkor automatikusan tudd, hogy hogyan érdemes megoldani, hogy az optimális legyen, hogy elég általános legyen a megoldás stb.
Úgy képzeld el, mint egy rendes nyelvnek a tanulását. Be lehet magolni több ezer angol szót fél év alatt, de ha odakerül az ember, hogy megszólaljon, akkor a töredékére se fog emlékezni. Miért? Mert nincs meg benne a gyakorlat, a rutin.
És ez nem csak egy programozási nyelvre igaz, hanem keretrendszerek használatára.
persze én ezt teljesen megértem , de nem lesznek benne a praktikák és ismeretek meg ha nem gyakorlom őket élesben is piaci körülmények között. scenariokat és egyéb már megoldott feladatokból és azok megoldásából tanulok (az ember minden egyes új szituációból képes tanulni.
Tekerjünk egyet a dolgon egy cégnél akadémia programmal 6 hónap alatt (nem általam összekukázott feladatok/problémák/könyvek/udemy kurzusok által) jól felépített tananyaggal mentor segítségével reális lenne elvárni hogy elérem a "belépőszintet" .
Keverjük a szezont a fazonnal:)
"nem lesznek benne a praktikák és ismeretek meg ha nem gyakorlom őket élesben is piaci körülmények között" - Erre való a gyakornokság. Gyakornok != Junior. Általában alacsony fizetés, ritkán éles projekt, akkor is inkább "sepregetés" szintjén megy. Ez a tanulás része.
Feltételezem, hogy az EPAM programjáról van szó. Oda nem 0 tudással megy az ember, oda is van felvételi, egy bizonyos szintet elvárnak (ami nem túl magas). És ehhez még hozzájön a 6 hónap (aminek bizonyos fokú ára van - nem feltétlenül pénzről van itt szó), aminek a végén megkapod a "Junior" jelzőt. De ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy az egész piacon juniornak számít valaki. De akkor miért jó ez a cégnek? Mert ők 6 hónapig ellenőrzötten tudják nézni, hogy hol állsz, így amikor felvesznek biztosan lesz egy alap tudásod, amire aztán tovább építkezhetnek (jobb egy biztos alacsonyabb tudás, mint egy feltételezett magas tudás).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!