Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Codecoolos képzésre jelentkezz...

Vártok Soma kérdése:

Codecoolos képzésre jelentkezzek, vagy egyetemre menjek?

Figyelt kérdés
2017. dec. 1. 20:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Hát inkább egyetemre, persze csak akkor, ha rendben vagy azzal, ami ott vár (rengeteg matek és elméleti anyag, relatíve kevés gyakorlati tudás, amit neked kell otthon pótolni). AZ ilyen Codecool képzések, meg társai nem nyújtanak túl sok elméleti alapot, ellenben betekintést nyerhetsz ma használatos technológiákba. Rátanulni otthon ígyis-úgyis kell.
2017. dec. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 moozygoo ***** válasza:
egyetem !
2017. dec. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
34%

Codecool. Az egyetem 3 év szopás ha mindenből átmész de a kb 20%os időben végzési arány miatt, pici az esélyed.


A tudás amit ott kapsz elavult legtöbbször, ha nem kezdesz hobbi projektekbe és szerzel jó gyakornoki állást nyáron, akkor elég kevés tudásod lesz, mivel hiány van fejlesztőkből, fel fognak venni így is valahová, de azért nem mindegy hol dolgozol.


Codecool másfél év, ebből fél évet egy partner cégüknél kell dolgoznod, ahol garantált szakmai tudást kapsz. Megtanulod nem csak a gyakorlati alapjait a programozásnak, hanem a modern agile fejlesztét, verziókövető rendszereket, mindezt olyanoktól akik látták mi megy az iparba, nem csak elméletben tudják.


Gyorsabb elvégezni, és sokkal relevánsabb tudást kapsz mint az egyetemen. Persze az analízist meg a diszkrét matekot nem fogod tudni, ami bizonyos állásoknál hátrány, de egy átlagos fejlesztő nem használja ezeket a dolgokat.

2017. dec. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
11%
Attol fugg mi a celod.
2017. dec. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
37%
igen, rajtad múlik, alapból megfontolnám a coodecool-t és utána ha már dolgozol levelezőn az egyetemet/főiskolát. de te tudod mire vagy képes, pl találsz-e állást a coodecool után... egyáltalán felvesznek-e oda stb...
2017. dec. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
66%
#3 vagyok, aki lepontozott írjon már rám hogy miért. Szívesen vitázok egyetem vs codecool témában, de ha valaki lepontoz legalább a véleményét írja már le, egyébként szart nem ér.
2017. dec. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
82%
#6 Nem én pontoztalak le, de szerintem tévedsz. Az egyetem nem elavult tudást ad át. Az egyetem általános tudást ad át. Az egyetemi anyag úgy van kialakítva, hogy az ne az aktuális technológiákra fókuszáljon, hanem azokra a háttérismeretekre, amik 20-30 év múlva is helytállóak maradnak. Ennek nyilván az a hátulütője, hogy a gyakorlati tapasztalatot javarészt egyetemen kívül, esetleg specikből kell magadévá tenned. Nagyon sok egyetemista szapulja a képzést, mert nem igazán képesek észrevenni/leszűrni azt, hogy miben fejlődnek, milyen plusz készségeket sajátítanak el. Ők csak azt látják, hogy a munkában általában nem kell Riemann integrálokkal foglalkozni, meg hogy "Soha sehol nem dolgoznak prog. tételek alapján", és nem veszik észre azt, ami mögötte van. Volt egy gyakvezem, aki egy olyan tárgyat oktatott, ahol párhuzamos programokat matematikai eszközökkel helyességbizonyítunk. És megkérdezték tőle, hogy mégis a valódi munka során ő mikor veszi hasnát ennek a tudásnak. A válasza: Nem veszed észre, hogy használod. Lehet hogy soha nem fogsz éels munkakörnyezetben papíron helyességbizonyítani programokat, de amikor megírsz egy programot, már tudatalatt keresed az invariáns tulajdonságot, és tudatalatt applikálsz olyan metodikákat, amik segítenek megtervezni a programot. A gondolkodásmódod változik meg az egyetemtől, ami nagyon nagy különbséget jelenthet majd x év elteltével.
2017. dec. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
41%

Hello, én az egyik legnagyobb szoftverfejlesztő cégnél dolgozom. Mi szóba se állunk ilyen tanfolyamokon végzett hülyékkel. Kedvencem, amikor valaki büszkén újságolja, hogy elvégezte a "programozóit", ha ezt a szót használja, már tudom, hogy kis barátom te se fogsz csak gyárban szalag mellett dolgozni... Az én tanácsom, hogy menj egyetemre. A legjobb dolog, amit tehetsz, ha BME-re mész villamosmérnöknek. Az az ultimate tuti, annak elvégzése után kinyílik előtted a világ és komoly összegeket fogsz keresni. Az ilyen-olyan tanfolyamokat meg felejtsd el.

Ami valid use case lehet, ha egyetem után mész ilyenre (láttam már ilyet), de a szoftverfejlesztői munka alapja, hogy magadtól képes vagy tanulni így ha magadtól nem vagy képes eljutni junior szintig (mint ahogy ezt megtették sokan mások már, köztük én is holott maximum átlagos képességekkel rendelkezem), akkor ne is legyél szoftverfejlesztő.

Igen, sokan mondhatják, hogy "de sok hülye végez felsőoktatásban is" és igazat is adok nekik, soknak én se adnék érettségit se. De nem is véletlen, hogy azok munkát se nagyon találnak, legalábbis nem olyat, amihez amúgy diploma kéne...

Még egy adalék, az egyik ilyen "iskola" alapítóját személyesen ismerem. Ő egy marketinges lány (annak viszont nagyon jó)! Gondolom összerakod a képet, hogy miről is van szó.

2017. dec. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

#8 Az a ti hülyeségetek ha csak egyetemet végzettekkel álltok szóba. Ismerek ilyen nagy céget speciel és nagyon szánalmas ez a fajta hozzállás. Ismerek embereket akik ilyen helyen végeztek és semmi gond nincs a tudásukkal. Nyilván van olyan is akinek igen, de egyetemet végzetteknél is előfordul.


Sőt ismerek olyan embert is akit felvettek teljes állásba diploma nélkül, de ha két évig nem lesz diplomája kirúgják. Őszintén ehhez mennyi ész kell? 2 évig beletanul a vállalati dolgokba, és utána felveszik a diplomás juniort mert neki van diplomája. Majdnem leestem a székről mikor mesélte.


Csak az ilyen begyepesedett vállalatoknál fontos a diploma, érdekes módon rengeteg álláshirdetést látok ahol nem elvárás. Nem akarnék olyan helyen dolgozni ahol lenéznek vkit anélkül hogy a tudását megnéznék. De ha pl megnézed mondjuk a Prezit vagy az Emarsyst amiről azt mondják hogy a magyar programozókat alkalmazó cégek közül a legjobbak között vannak az céges kultúra és elégedettség tekintetében, egyiknél se elvárás. Szerintem ezzel mindent elmondtam. Tudás kell nem papír.


Az meg hogy egy szoftverfejlesztő iskola alapítója marketinges mit jelent? A tanároknak kell programozóknak lenni, remélem ezt azért te is belátod. Az iskola igazgatónak se kell minden tárgyat tanítani amit az iskolába oktatnak.

2017. dec. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
0%

Meggyőztél :D, mindenki nyomja a "programozóit", legalább lesz kin röhögni interjún, amikor az általános iskolai matektesztet se tudja szegény kitölteni. Én be szoktam kérni a középiskolai bizonyítványt is, megnézem a középiskolai rangsort (exszakmunkásképzős hülyék kilőve), megnézem nem csak a matek és egyéb releváns jegyeket. Cserébe a világ egyik legnagyobbjánál dolgozol, messze átlagon felül keresel és egész alacsony szinttől jár céges autó. Persze megcsinálhatod a "programozóit" is...


Nem akarok nagyon arrogánsnak tűnni, én ezt az utat jártam be, néhány év tapasztalattal már 7 számjegy van a fizetési papíron, céges autó, benzinkártya. Előző hozzászóló eléggé ideologizálja a diplomanélküliséget, talán nem sikerült bejutni sehova se (Magyarországon ahhoz elég hülyének kell mondjuk lenni)?!


Megfordultam már pár cégnél, rendszergazdát láttam már diploma nélkül (hülye is volt, mondjuk rendszergazdák/üzemeltetők jellemzően nem zsenik egyébként sem), fejlesztőt még nem, max olyat, aki abszolutóriumot szerzett, államvizsgázott, csak nem volt meg neki a második nyelvvizsga, így a diplomáját nem tudták kiadni, de az más.


Én nem akarok más életével játszani, a legjobb tanácsot próbáltam adni.

2017. dec. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!