Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egyetemi képzés nélkül autodid...

Egyetemi képzés nélkül autodidakta módszerrel most milyen programnyelveket érdemes megtanulni amivel akár távmunkában is jól lehet keresni?

Figyelt kérdés
2017. aug. 31. 19:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Az USÁ-ban állítólag a Ruby és Python programozók átlagkeresete a legmagasabb. Egyetem nem szükséges, de teljesen egyedül szerintem nem tudsz piacképes tudást szerezni.
2017. aug. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Üdv! Én is nem rég kutatgattam a témában, csak annyi különbséggel, hogy egyetemi hallgató vagyok. Nyári gyakorlaton amikor voltam azt vettem inkább észre, hogy nem az számít igazán, hogy milyen programnyelven tudsz, hanem, hogy ha találkozol egy ismeretlen nyelvvel, platformmal vagy előre megírt könyvtárakkal, akkor azzal is elboldogulsz-e.


Persze tudnod kell egy-két fő nyelvet (pl. C, C++, C#, Java, Phyton, minimális Assembly, JavaScript, PHP, HTML, CSS), amit a legjobban nyomsz, de mindig lesznek új dolgok, és inkább azt tanácsolnám, hogy a legkedvesebb programnyelved elsajátítása után univerzális dolgokat tanulj.


Ez utóbbival azt értem, hogy az adott nyelvben ismerj meg hasznos libeket, frameworköket, platformokat, technológiákat, stb. Java példákat tudok felhozni: vaadin, spark, spring, libgdx, android, junit servlet-api... ... Egyes libeknek és platformoknak az a jellemzőjük, hogy nem egy programnyelvet használhatsz velük. Például olykor szükséges JS-hez is hozzányúlni, annak is csak az ajax hívásait ismerni. Mivel gondolom távmunkát cégnél akarsz végezni, ezért szükséges lehet ismerni 1-1 verziókezelőt is, ilyenek pl SVN, Git. Céges nagyobb projekteket pedig nem mindig tudsz egyszerűen kezelni és tesztelni, erre segítséget nyújtanak az ún. build toolokok (Ant, Maven, CMake...). Teszteléshez segítséget nyújthatnak teszt-keretrendszerek is, mint pl a JUnit. Illetve még nyelvfüggetlenebb dolgok például a Design Patternek, vagy akár olvasgathatsz olyan könyveket is, amelyek a kódstílus kialakításáról szólnak, esetleg logikát fejlesztő könyvek, cookbook-ok, stb.. Esetleg még annyit tudnék mondani záróként, hogy ha speciális területen dolgozol (pl mesterséges intelligencia vagy beágyazott rendszerek, játékok), akkor abba a témába jobban belemerülhetsz, mert sokszor már a tervezés is nagy feladat, a kód megírása pedig még csak eztán jön.


Nos hát remélem tudtam segíteni valamennyit. :) Igazából nem eltántorítani akarlak, lehet, hogy a következő munkahelyeden ezeknek a felére sem lesz szükséged, a legjobb orvosság erre egyébként a fokozatosság, és majd ha elkezdesz dolgozni szépen úszol egyet a mély vízbe, kis idő után már egészen belejössz. :) Sok sikert!

2017. aug. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!