Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért nem jeleníti meg az...

Miért nem jeleníti meg az ékezetes karaktereket a C fordítóm?

Figyelt kérdés

Letöltöttem a C-free 4.0 -át de amikor futtatom a kiírást az ékezetes karakterek helyet különböző különleges karaktereket jelenít meg. Még csak most kezdtem és nem tudom hol kell a karakterkódolást beállítani.

Köszi a segítséget

..vagy ha esetleg valaki tud egy jó C, C++ fordítót azt megköszönném


2010. máj. 24. 17:00
 1/5 anonim ***** válasza:

mert a C pointertömböket használ, és nem stringeket.


És ez is csak az alap ASCII táblában működik.

2010. máj. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

hát igen, c-ben ne várj ékezetet...

egy jó fordító/fejlesztői környezet hozzá: Code::blocks, van benne windowsra portolt gcc fordító(van persze amiben nincs benne, de sok más compilert támogat, ha azokat szeretnéd használni...), kicsi, gyors...én ezzel dolgozom, ha kell... [link]

2010. máj. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi, nagyon király.De ha jól látom csak C++ -t fordít. Vagy jó sima C -hez is? Mert nekem az kéne .
2010. máj. 25. 08:39
 4/5 anonim ***** válasza:

1) nem a C szar, nem a karaktertömb a szar, hanem a konzol amire kiírsz. az nem tudja az ékezetet. a karaktertömbnek édes mindegy mi van benne, azok csak számok, a kódtábla ad neki értelmet, ahhoz meg a C-nek semmi köze.

2) jó c-c++ fordító: mingw, ha jól sejtem a codeblocks is ezt használja fordításra (merthogy az nem fordító, csak fejlesztői környezet).

2010. máj. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi. A c-free is a MinGW -t használja. Amúgy letöltöttem a MinGW -t de nem tudom hogy kezdjem el használni. Notepad++ ban írtam eddig a progikat, de a C -t még csak most kezdem tanulni. Ha abban tudnál segíteni hogyha pl: a notepad++ -ban megírom a C kódokat akkor hogy fordítsam le hogy lássam is a kimenetet?
2010. máj. 25. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!