Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Webalkalmazás ötlet?

Webalkalmazás ötlet?

Figyelt kérdés

Össze kell dobnom egy dinamikus webalkalmazást. (Spring frameworkkel, Java backend, és adatbázis is kell mögé) Nincs semmi jó ötletem, ami megvalósítható lenne, és életszerű. Eddig egy könyvtár alkalmazásra gondoltam (előre felviszek néhány könyvet adatbázisba, majd azok közt lehet keresni, kölcsönzést előre lefoglalni...)de ebbe kéne login felület is.


Igazából ez az első komoly projektem, nem tudom hogy fogjak neki, de bármilyen apró de jó ötlet sokat segítene.


Még kicsit más téma : weboldalaknál a JavaScript tulajdonképpen mire való? Eddig csak a szerveloldali résszel foglalkoztam, a frontendnek nem tudom hogy kezdjek neki, és igazából nem látom, hogy a JS most hol is helyezkedik el a perspektívában, mi a szerepe?



2017. aug. 4. 20:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Röviden a javascriptről:


Brendan Eich 1995-ben 10 nap alatt összedobta a javascriptet. Egy rettentően egyszerű nyelv volt amit alap dolgokra használtak... Figyelmeztetések felbukkanása stb...


Rengeteg hibával volt tele (nem csoda hisz 10 nap alatt rakta össze). Kinézetre hasonlót c#ra és javara de teljesen máshogy viselkedik.


Egy újabb verziója a nyelvenk, ECMAscript kijavította a nyelv hátrányai nagy részét.


Talán azért lett ennyire elterjett, mert akkoriban kevés scripting nyelvet írtak csak a webre és emiatt a web browserek nagy része használta. Ahogy egyre többen elkezdték használni egyre nőtt a nyelv. Ma már server side nyelvként is lehet használni.

2017. aug. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A Javascript szerepe lényegében a frontend programozása. Nincs erre jobb szó, arra való, hogy a kliens oldali logikákat, működéseket megvalósítsa, a megjelenéstől kezdve (DOM manipulálás) kliensoldali számításokon át adatmodell kiépítéséig léynegében minden.
2017. aug. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 sharkxxx ***** válasza:
100%

- Legelőször megtervezed a teljes adatbázit. írd össze, hogy milyen adatokat fog tárolni és megjeleníteni a webalkalmazás. Tervezd meg, hogy ezek az adatok milyen táblákban lesznek tárolva.

- Utánna elkészíted azokat az oszályokat, amelyek létrehozzák, kezelik, feltöltik és olvassák az adatbázist. Arra ügyelj, hogy minnél kevesebb adatbázislekérést csináljon az alkalmazásod.

- Majd elkészíted a weboldalakat az előző pontban megírt osztályokat felhasználva. Itt érdemes a felhasználó regisztrációs oldallal és a bejelenkezés oldallal kezdeni.


Amit a kliens oldalon nem tudsz megoldalni se HTML-vel se CSS-sel, azt megoldod JavaScript-tel.

2017. aug. 5. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

1) kitalálod, hogy milyen alkalmazást akarsz, és hogyan akarod használni (ez a modell)


2) leírod a modellt


3) megtervezed az adatbázist


4) megírod az üzleti logikát (én a TDD módszert javaslom: idő-igényesebb, de stabilabb az eredmény)


5) megírod a kontrollereket és akciókat (szintén TDD)


6) megírod a UI-t


7) integrációs teszt.

2017. aug. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én annyiban nem értek egyet az utolsóval, hogy szerintem ne rétegesen csináld. Előbb az adatbázis, domain, dao, üzleti logika, ui stb, hanem fejleszd le az első "sprintben" a legalapvetőbb featuret, aztán folyamatosan adj hozzá mindent ami kell szerinted.
2017. aug. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igazából kombinálva a legjobb szerintem. Először is üljön le, és alaposan tervezze meg, mit is kell majd csinálnia a programnak, és ez alapján az adatbázist, mit akar tárolni, és az adatok hogyan kapcsolódnak egymáshoz. Utólagosan áttervezni a DB-t sosem szerencsés. Utána meg haladhat szépen feature-ről feature-re.
2017. aug. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Persze, igazad van, én is rosszul mondtam. Azok elengedhetlen teendők az elején, inkább amire utalni szerettem volna, hogy ne layerről layerre történjen a fejlesztés.
2017. aug. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Rengeteg hibával volt tele (nem csoda hisz 10 nap alatt rakta össze). Kinézetre hasonlót c#ra és javara de teljesen máshogy viselkedik.


Egy újabb verziója a nyelvenk, ECMAscript kijavította a nyelv hátrányai nagy részét."


LOL :o))

2017. aug. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!