Melyik programnyelv "mire jó pontosan"?
Fordítsuk meg a kérdést, mert szerintem nem erdekel a humorheoldok "a brainfuck jó mindenre" vagy a legtöbb esetben irreleváns Harbour nyelv.
Szóval mit szeretnél csinálni, mi erdekel? Weblapok? Játékok? Robot programozás?
PHP, és ASP.NET weboldalak készítésére szolgál
C++ és C# számítógép programokat tud (C is, de az nagyon primitív ahhoz, inkább csak alapnak érdemes a c++ miatt)
Java: főleg mobil alkalmazásokra használják, de lehet számítógépre is programokat írni vele (meg sok mást is)
Ezek a főbb nyelvek, amik közül érdemes választani.
Ennél jobban én se tudnám elmondani:
"Játékok nem érdekelnek, szóval maradnak a weblapok és a robotok... azon belül is inkább a robotok"
C, ASM.
Weblapokhoz java, php..
Robotokhoz szerintem egyértelműen programozható PLC, de annak nem fogod sok hasznát látni, ha nincs hozzá robotod PLC-vel, de azt hiszem vannak szimulációs programok.
Van ezerféle nyelv. Meg ezerféle framework, library, amiket lehet belőlük használni.
VAn a microsoft-os világ, vagyis a .NET framework, amit több nyelven el lehet érni és használni Visual Studio alól. Főleg a C# a preferált nyelv.
A JAVA egy platformfüggetlen rendszer, ha ebben csinálsz egy programot, azt több oprendszeren is tudod futtatni.
Android-ra JAVA főleg a használatos nyelv, és ebből lehet az android-hoz levő sok library-t használni.
A web-es világ... Itt többnyire van egy server, meg egy kliens, ahol a serverről a kliens letölti a html, javascript, flash, stb. programokat tartalmazó küldeményt, ami elkezd futni az ő gépén, és kommunikál a serverrel, amin pl. egy php-s kód dolgozgatja föl a bejövő infókat (pl. egy regisztrációs form-on a bevitt adataimat), és egy a server-en futó adatbázissal SQL-ben kommunikál és tárolja be az adatokat.
C: a beágyazott rendszerek világa. Ahol számít a sebesség. Evvel tudsz ledeket villogtatni egy mikrokontrollerrel, hajtást szabályozni, ilyenek. Autóipar pl. A unix és linux operációs rendszerek is ebben vannak írva. Ha jól tudom, az iOS is még unix-alapon van, az android pedig a hivatalos linux-kernelt futtatja. Nem lebecsülni, mert mindent ebben csináltak, aminek tényleg működnie kell.
C++: minden, aminek gyorsan kell futni, de azért már nagyobb összetettebb, dinamikusabb struktúrákat tartalmaz mint egy beágyazott környezetben. Részemről ez a világ áll hozzám legközelebb. Még mindig teljhatalom a gépen, és már kb bármit meg lehet benne csinálni. QT library a legprofibb hozzá, ha UI-t akar benne az ember.
Linux-világ: bash, awk, sed, és a többiek.
Python: ha python, akkor részemről inkább már java. Python az egy ún. script nyelv, amiből lehet könnyedén programozni más nyelveken írt és fordított (ún. wrappelt) library-k felhasználásával bármit. Gyorsan telepíthető, lightweight, bármilyen rendszerre. Lehet vele gyorsan csinálni bármit, tényleg mindenféle könyvtár van hozzá. Mai nagyon nagy projektek fő nyelve a python. Web-oldalaknál server-oldalon is programoznak benne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!