Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A c# valóban Compiler nyelv...

A c# valóban Compiler nyelv az az nem interpretált?

Figyelt kérdés

Itt van ez a cikk

[link]


Ha igaz akkor a c# fordító elkészíti a cli nyelvű állományt amit clr kap meg futási időben és most jön a furcsaság mert a cikk szerint a clr a cli állomány egy részét ami épp lefut natív gépi kóddá alakítja de ez a fordítás csak egyszer történik meg ha lehetséges.


Szal ez azt jelenti hogy a cli nagy részét natív gépi kóddá lesz alakítva amikor rá kerül a progi futásakor a sor de ha újból rá kerül a sor akkor már nem fordít a clr mert ez már le van fordítva natív gépi kóddá.


Ha ez igaz akkor a c# valóban nem az interpretált nyelvek közé tartozik hisz a fordítás csak egyszer történik meg mint a c++ ban.


Persze ez mellett lehetnek olyan részek amiket bizonyos feltételek teljelsülésekor újból meg kell tenni. Pl ha a pythonnal akarom használni a c# (dinamikus kulcsszó)


Szal a clr egyszer fordít ezért a c# compile nyelv de tud többször is ha szükséges.


Jól mondtam mindent?


2017. ápr. 19. 19:09
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Ez nem igaz, ahogy korábban is írtam a Java is natív kódra fordít (ha szükség van rá, azaz azt "tapasztalja" hogy elég sokszor meg van hívva egy függvény)

Én amúgy inkább C# párti vagyok, szerintem kb midnenben jobb, de ezt speciel nem róhatod fel a Java hiányosságának.

2017. ápr. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!