Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Arduinohoz hol találni web...

Arduinohoz hol találni web relé kapcsolot+idözítöt?

Figyelt kérdés

sziaszztok!

Nem vagyok nagy programozo kapizsgálok ezt azt az arduinohoz de mondjuk nem megyek vele messzire hisz már is el akadtam.

Elsö körben is tisztázom mit akarok, és mit épitettem már meg.

szóval épitettem egy dugaljat amiben 4 dugó van és értelem szerüen egyesével akarom kapcsolgatni őket neten/otthoni hálózaton keresztül.Találtam már egy kodot amivel csak relé kapcsolgatást tud webes felületen.Ám időzítöt akarok még hozzá csapni amivel be lehet állitani hogy pl 1 óra mulva kapcsoljon ki az xy relé. Nos a gubanc ott van hogy nem találok olyan "kódot" ami e két dolgot tudja.Tudna vki segiteni? köszönöm


2017. márc. 26. 23:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem is fogsz olyan kódot találni. Ha mindenre létezne megoldás, nem kellenének programozók, nem gondolod?


Időzítéshez:

void delay(unsigned long milliseconds);


Ha 1 másodpercre akarsz késleltetni:

delay(1000);

2017. márc. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Relét (akár 4 csatornásat is) találsz a vaterán, kb. 2000 HUF áron. Azonban érdemes tudni, hogy az arduinora közvetlenül köthető relék relatív kis feszültségre (törpefeszültségre) vannak tervezve. Ezet max. feszültsége 35 Volt, kapcsolt árama pedig max. 10 Amper lehet.

Annyit tehetsz, hogy ezekkel a relékkel meghajtasz olyan nagyáramú reléket, amelyek képesek kapcsolni 230 voltot is.

Időzítőt meg szoftveresen szoktak csinálni. Ennek két lehetősége adott. Az egyik az RTC, a valós idejű óra (kb. 1000 HUF) amiből kiolvasod az értéket és ha eltelt az első kiolvasás óta egy óra, akkor kapcsolod a megfelelő kimenetet ki vagy be, illetve RTC nélkül marad a beépített timer, ami növel egy számlálót és ha az elér egy értéket, akkor kapcsolgatsz ki-be.

2017. márc. 27. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

na már bocsi de biztos vagyok benne hogy nem én vagyok az egyetlen aki ezen töri a fejét.. 100% hogy van fent kész weboldal időzítővel csak nem találom,vagy nem müködik mert szarul csinálok vmit.

Kedves második hozzá szóló. Igen tudom hogy kis feszre vannak kitalálva nem pedig 2kwterhelésre :) rendben utána nézek amit irtál hogy smint van.. köszönöm válaszod.

2017. márc. 27. 20:02
 4/6 anonim ***** válasza:

"csak nem találom,vagy nem müködik mert szarul csinálok vmit"


Esetleg ha megosztanád a kérdéses kódot, tudnánk segíteni.. nem egy nagy truváj hosszú intervallumú időzítést csinálni Arduino-ban.

Relét pedig rendelhetsz akár a távIR-ról is:


[link]

2017. márc. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Először is tisztába kéne tenni, hogy egyáltalán miért van erre szükséged. Ha konkrétan van ez a négy db készülék, amit hálózatról szeretnél kapcsolgatni, ehhez találtad, hogy jó megoldás az Arduino, ezt megoldod és többet nem akarsz vele foglalkozni, akkor inkább vegyél okos kapcsolót, 1500Ft ebayen, szebb, egyszerűbb, sokkal jobb a webes felülete. Ha viszont hobbi szinten szeretnél Arduinoval okos kütyüket építeni, akkor viszont nem kész kódot kéne keresgélni, mert a szabad szoftver nem azt jelenti, hogy Crtl+C Ctrl+V és kész. Ha találtál kódot külön a reléhez és külön az időzítőhöz, akkor tessék nekiülni, próbálgatni. Egyébként baromi egyszerű, adott a kód, ami kapcsolja a relét, meg adott az időérték. IF idő >= amikor kapcsolni akarod {a relét vezérlő kódrész; idő = 0} ELSE {semmi}
2017. jún. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi a választ! igazából néha rám jön az aruinó utáni vágyam :D programozgatni..vagy is probálgatni.. de hozzáértés hiányában abban marad..nagyon hasznos a sonos wifis kapcsolo, köszi az infot.
2017. júl. 4. 21:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!