WAV fájlban hangmagasság-értékeit kiíró programot lehet írni esetleg létezik erre hangszerkesztő, mely kiírná?
Tegyük fel, van egy WAV fájlom, érdekelne hogy milyen hangmagasságon szólnak benne a hangok.
Szám-értékként elég lenne megkapnom hogy hány HZ-n szólnak a hangok, esetleg mondjuk még azt is, hogy mennyi szünet van köztük.
Bevallom valami kész megoldás jobb lenne erre, pl. Audacity vagy hasonló...
Hát a hangmagasság és a Hz az azért kettő.
Előbbi az amplitudó (hangerő), utóbbi pedig frekvencia (gyakoriság).
Ha mondjuk arra gondolsz, hogy zenei értéknek tekinted a hangmagasságot, az más. Ez utóbbi is téves definíció (analóg hangérzet, logaritmikus összefüggés a magasság és a frekvencia között), de akkor mondjuk értem, hogy mit szeretnél.
Mi az input?
Egy-egy frekvencián szóló valami, vagy olyan, több komponensű dolog, mint pl. az emberi beszédhang?
Az input: pl. dallamot játszó ajtócsengő és ezek hangjaira lennék kíváncsi.
Igazából az foglalkoztat, hogy pl. egy Raspberry Pi érzékelőt hogyan lehet megtanítani a csengőhang felismerésére és ha beszélnek akkor "ne reagáljon be", úgy hallottam, lehet ezekkel ilyet csinálni.
Az egyszerű. Csak mintavételezni kell és annak alapján meghatározni hogy adott időintervallumon belül hány Hz volt.
A beszédhang, zene már sokkal nehezebb mert az különféle frekvenciájú hangok összessége, amiket szét kell választani (mp3).
Okoskáim, a hang spektrumképéről, függvényaddícióról, fourier sorokról, DSP-ről EGYÁLTALÁN nem maradt meg semmi?!! Kiesett azon "aranyos", piciny fejetekből? Vagy nektek már a Genesistől kezdve az iskolák melegedők?
Mifelénk, a Nemba Szólát téri óvodában valahogy meg tudták úgy tanítani a kellő, min. ált. műveltségű alapokat, hogy legalább józan paraszti eszünk meglegyen, s ne legyünk akkora analfabéták, hogy utcaseprőnek se akar minket senki.
Így ott, lévén szó az FFT-ről, legalább a Lebesgue-mérték, -integráltak, a Laplace transzformáció alapjait tisztába tudták rakni nálunk, hogy utána a Fourie tételeknél ne üljünk üveges szemekkel.
A suliban meg utána már gond nélkül jöhetett a Fourier–Stieltjes általánosítása a dolgoknak, hogy vágjuk az elméletet, gyakorlati megvalósításnak meg a Cooley–Tukey algoritmus, diszkrét mintavételű esetekre meg a Hartley transzformáció.
S így nem kell teljesen feleslegesen, ennyire alap dolgok kérdezgetésére is az időt töltse az ember, hanem ha ezekkel tisztában lenne, tudná rendesen, tempósan végezni a dolgát.
Kérdező, most komolyan! Ennyire önállótlan nem lehetsz.... hacsak nem Te egy Sehallselát Dömötörként már az első naptól kezdve melléjártál az iskolának.
Jahh.... hát igen, annak meg ilyen következményei vannak.
;)
...
Azt hitte, hogy szűcs az ács,
zabszalmát sző a takács,
sziklát aszal a szakács,
libát patkol a kovács.
Míg más olvasott meg írt,
Ő csak ordítani bírt,
megette a könyvlapot,
s utána tintát ivott.
....
Ésatöbbi-ésatöbbi-ésatöbbi....
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!