Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Megéri-e assemblyt használni?

Megéri-e assemblyt használni?

Figyelt kérdés

Szóval..

Szeretnék írni egy kiloggert és szerintetek megéri assemblybe írni vagy maradjak a pythonnál.. Egyet csináltam már C-ben csak az brutális 5mb-os lett

és kíváncsi lennék, hogy megéri-e a szenvedést ha assemblybe írnám



2016. dec. 27. 22:27
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Ezeregy keyloggert írtak már, szerintem 3 másodperc Google-val találsz vagy 50-et.

De ha tényleg meg akarod írni tanulásképp, akkor erre teljesen, totálisan, maximumálisan felesleges assemblyt használni. Ez minden létező általam ismert nyelven pár sor kód és baromira észrevehetetlen mértékben fogyasztaná a memóriát meg a processzor erőforrásait. Ez nem is ágyúval verébre esete, hanem 41. gárda ágyús tüzérdandár vs rétipipitér.

2016. dec. 30. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 Almafazek válasza:

Az igazi kérdés szerintem inkább az, hogy érdekel-e annyira az assembly, hogy abban megird avagy sem.

Mert ha igen, akkor a véleményünk mitsemér az akaratod ellen, ha viszont valójában nem is érdekel annyira, akkor ugyis félbe hagyod a projektet, de szerintem arra mindenképpen jó lenne, hogy lásd, hogyis működik a processzor.

Nekem megváltoztatta a gondolkodás módomat az assembly, és előszeretettel használom, mikor lehetőség van rá.

2016. dec. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

"Nekem megváltoztatta a gondolkodás módomat az assembly, és előszeretettel használom, mikor lehetőség van rá."


Gondolom azóta írod külön :D


Lényeg, hogy fordítva ülsz a lovon, ezért léteznek magas szintű nyelvek. Hakkolgatni lehet benne, de szinte mindig fordítva kell gondolkozni..

2016. dec. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 Almafazek válasza:

#23: K, csak ennyit tudok a fantasztikus hozzászólásodra mondani.


Annyit mondanék még az assemblyhez, hogy egy nagyon fontos nyelv lesz mindig is, fontosabb mint bármelyik magas nyelv. Szóval tanuld meg szerintem :)

2016. dec. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

"Annyit mondanék még az assemblyhez, hogy egy nagyon fontos nyelv lesz mindig is, fontosabb mint bármelyik magas nyelv. Szóval tanuld meg szerintem :)"


Persze hogy fontos, de azért a programozók 99%-a is megvan nélküle, egy keylogger írására használni meg olyan mint nyitott szájjal a f..szerdőbe futni.

2016. dec. 31. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!