Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Több outputtal rendelkező...

Több outputtal rendelkező neurális háló?

Figyelt kérdés
Haliho! Szeretnék többet megtudni a neurális hálókról, de sajnos mindenhol csak olyat látok, ami bináris kimenetet ad. ([0,1]) A kérdésem az, hogy milyen algoritmusra keressek, ha nem eldöntendő kérdésre szeretnék betanítani egy rendszert (Tehát több kimenete is lehet)? Vagy ebben az esetben több hálót szoktak betanítani? Pl: fog-e holnap esni, erre remek ez, de azt, hogy holnap valószínűleg esni fog, sütni fog a nap, hó fog-e esni, stb azt már nem tudja megmondani. Buta példa, de szemléltetésre, hogy mire gondolok jó.

2016. nov. 28. 09:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]


(Elég értelmes találatok vannak, belenéztem.)

2016. nov. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Alaphelyzetben 2 fő csoportba lehet osztani a felügyelt tanulású neurális hálókat: klasszifikációs és regressziós.


A klasszifikációsnál osztályzunk, pl. a képen egy ember van e, vagy sem. Ez a bináris kimenetű amiről írtál. Diszkrét értékeket vehet fel a kimenet.


A másik a regressziós amikor a tanító ponthalmaz alapján mintát keres és az új pontokat a mintába a lehető legjobban illő módon próbálja elhelyezni. Pl. van egy ismeretlen függvényed, megpróbálja a megadott pontok alapján kitalálni hogy néz ki a függvény. Itt a kimenet folytonos. Ez utóbbira vagy kíváncsi. Ide tartozik az idősoros gépi tanulás ahol már nem mindegy hogy milyen sorrendben vannak az adatok, és amire kíváncsi vagy az mindig a következő adat. Pl időjáráselőrejelzés, ahol a múlt alapján megpróbáljuk kitalálni hogy mi fog következni.


Ahhoz megértsd viszont az elejéről kell kezdeni.

2016. nov. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!
2016. nov. 28. 21:55
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem kell több háló. Nyugodtan csinálhatsz egy hálót is több kimenettel. Egyszerűen csak annyi, hogy 1 kimenet helyett több kimenetet alkalmazol, és mindegyik egy [0,1]-beli szám és azt mondod, hogy azt a kimenetet fogadod el, amelyik nagyobb értéket dobja ki.


A te példáddal élve legyenek a kimenetek az eső, napsütés és hóesés. Ha azt kapod kimenetnek, hogy mondjuk (0.1, 0.7, 0.4), akkor azt mondod, hogy napsütés lesz. Hasonlóan a tanítóadatod nem egy sime igen/nem érték lesz, hanem egy vektor. Pl. he esőt akarsz betantani, akkor (1,0,0), ha napsütést, akkor (0,1,0), ha hóesést, akkor (0,0,1).


Amúgy az etalon feladat ilyenkor a számjegyek felismerése kézírásmintából: [link]

Továbbá ha érteni is szeretnél hozzá, akkor javaslom az Andrew Ng Courserás kurzusát.

2016. nov. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!