Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A programozóknak nem okoz...

A programozóknak nem okoz gondot, hogy változik a szabvány az újabb fordítóknál?

Figyelt kérdés

Minden régebben írt cpp programba be kellene írni, hogy using namespace std; meg kitörölni a .h kiterjesztéseket az #include sorokban, ha újabb fordítóval dolgozunk, mint régebben?


Meg ki tudja mi mást kell még átírni?


2016. nov. 18. 23:09
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Declaration syntax error


a using namespace std; sorra nagyon régi c++ fordítóban.

Tehát nem lehet első szabvány


[link]

2016. nov. 20. 21:08
 12/16 anonim ***** válasza:

# 11/11 Időpont ma 21:08


Engem sem hagyott nyugodni, csak utánanéztem. A using/*.h már benne van az első szabványban, ami '98-as.

Az első fordítók (79 óta dolgozott ezen Bjarne, mint a C kiegészítése, ezért a .h), még valóban nem rendelkeztek ezekkel.

De '98 óta nincs ilyen probléma.


'98-as hivatalos első szabvány előtt a Borland fordítója volt a legnépszerűbb, az pedig úgy tudom lekezelte magának ezeket a problémákat a szabvány kijövetele után.

2016. nov. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Pedig az. Csak te kevered a szabványt a fordítói nyelvjárással. A C++ első szabványosított változata 1998-ban látott napvilágot, ez a c++98 szabvány. Ez már tartalmazza a using namespace szintaktikát, az újfajta header-öket, ésatöbbit. Viszont a nyelv sokkal régebb óta létezik, minthogy azt szabványosították, és természetesen vannak fordítók, amik még a szabványosítás előtti időszakból vannak. Ezekkel lehetnek ilyen kompatibilitási problémák. Ettől még a leírtak a legelső szabványban benne vannak.
2016. nov. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Na látom sikerült néhány másodpercnyi eltéréssel leírnunk ugyanazt, előző :D
2016. nov. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

[link]


Erre gondoltam

2016. nov. 29. 13:19
 16/16 A kérdező kommentje:

A régi fordítóban van string.h állomány, s include ide vagy oda a string var; sorra kidobta, hogy

variable type expected before string, mintha a string szót változóként akartam volna használni.


Mindegy végre találtam normális, naprakész fordítót és fejlesztőt.

2016. nov. 29. 13:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!