Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C# karakter egyesével ellenőrz...

C# karakter egyesével ellenőrzés és kivétel kezelés, hogy lehetne megcsinálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hogyan tudnám megcsinálni karakterenként ellenőrzést, hogy nincsen-e benne szám a tömbből a karakterkódokat használva? Szóval a tömbben karakter kódokat megadtam és azokat hogy lehetne kitiltani? (kezdő vagyok)

pld ez lenne az alap.:

int[] tomb = { 8, 57 };

string alma= "";

ConsoleKeyInfo ker = new ConsoleKeyInfo();

do

{

Console.WriteLine("Alma: ");

do

{

ker = Console.ReadKey();

if (Convert.ToChar(ker.Key) != Convert.ToChar(tomb[0])) <------ez az amivel gondban vagyok hogy csak 0. Tömb elemét tudom le ellenőrizni

{

vezeteknev += Convert.ToChar(ker.KeyChar);

}

} while (ker.Key != ConsoleKey.Enter);


Köszönöm a segítségeteket előre is!


2016. nov. 12. 22:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ez egy kalap sz.r. Haver, legyen már annyi önkritikád, hogy megcsinálsz egy retkes tutorialt online, mert látványosan fingod nincs mit csinálsz, csak egymásra hányod a szavakat. Tragédia ez a kód ahogy van, és erre nem mentség, hogy kezdő vagy, mert egy kezdőnek is tudnia kell tíz perc után működő do while ciklust írnia, de te még ott se jársz...
2016. nov. 13. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Kösz a segítséget. Majd megpróbálom.
2016. nov. 13. 07:12
 13/13 A kérdező kommentje:
Tudnál ajánlani egy jó tutoriált?
2016. nov. 13. 07:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!