Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Bemenetet mindig ellenőrizzek?...

Bemenetet mindig ellenőrizzek? Akkor is, ha tuti jó bemenetet kapok?

Figyelt kérdés

Van egy metódus ,ami kap egy bemenetet , aminek meg kell felelnie egy bizonyos feltételnek. Normál esetben ellenőrzöm az inputot, viszont ez a metódus privát és csak egy másik metódus hívja meg, amely ugyanazt a bemenetet kapja,de ő már leellenőrizte és csak továbbdobja.

(kb mint egy proxy pattern-nél)



2016. okt. 24. 14:51
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Honnan a répából tudod, hogy tuti jó a bemenet, ha nem is ellenőrzöd?
2016. okt. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
89%

pen-dragon: Leellenőrizte, csak egy másik metódussal.


Kérdező: Szerintem ez leginkább attól függ, hova megy élesbe ki a program, hányan használják, és mennyire vagy paranoiás. Ha a user input egy weboldalról érkezik, akkor azt ajánlom, ellenőrizd le minden egyes lehetséges helyen, mert elég sok ember fogja megpróbálni feltörni, akár rosszindulatból, akár szórakozásból. Ha mondjuk egy kisebb biológuscsoport belső felhasználására készíted a programot, és valóban csak a csoport dolgozói fogják használni, akkor szerintem elég egyszer leellenőrizni, mert az illető kutatóknak érdekük, hogy ne tegyék tönkre a programot, vagy csináljanak bármi rosszat neki, hiszen tényleg a munkájukat segíti.

2016. okt. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én többnyire ezt tekintem irányadónak: mindig az első alkalommal, amikor az adott osztály érintkezik az adattal, megvizsgálom, hogy megfelel-e. pl. objektum létrehozásakor. Ha akkor jó volt, és (!) nincs okom feltételezni, hogy azóta valami történt vele, akkor nem ellenőrzöm. De azt mindig ellenőrzöm, hogy a visszatérő adat megfelel-e az elvártnak.
2016. okt. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!