Egyre több helyen látom, hogy 4 hónap alatt megtanítanak a nulláról programozni, és utána kapok egy olyan melót, ahol legalább 250 ezer nettót keresek. Mennyire kamu ez? Nem túl szép, hogy igaz legyen?
Ha már előtte is tudtál programozni, és most csak ráadásnak tanítanak egy kurrens nyelvet, vagy egy nagyon kurrens technikát, akkor OK, egyébként kamu. Data science vonalon viszont vannak ilyen tanfolyamok, amik tényleg működnek, és aki elvégzi az 100%, hogy évi 100-120ezer dolcsis fizetést fog kapni a 6 hetes tanfolyam után. Igaz, ők csak olyanokkal állnak szóba, akik mondjuk fizikából, vagy matekból csináltak phd-t, vagy olyan területről, ahonnan eleve rettenetesen erős statisztikai hátteret hozhatsz.
És gondolom csupán pár tízezer forint egy ilyen, nem? Kacagnom kell. 4 hónap alatt nulláról csak a legalapabb dolgokat tanulhatod meg. Azért nemhogy 250 ezres, de semmilyen munkát nem adnak.
PTI diploma és évek aktív önfejlesztése és tapasztalata után kaphatsz 250 ezret. 4 hónapos alapozó után ne várj semmit.
Csak azt felejtitek el, hogy a programozáshoz érzék,
logika, kitartás és egyéb dolgok kellenek, amik em-
berenként változnak. Ha valaki nem érzi át, akkor
droid módra megtanulhat programozni, nem sokat ér
vele, a jó programozó pedig autodidakta módon folya-
matosan fejleszi a tudását, egy tanfolyam neki csak
ismeretterjesztés (főleg OKJ szinten).
A 4 hónap kevés ahhoz, hogy belőled bárki programfejlesztőt faragjon, még akkr is, ha egy nagyon igéretes tehetség volnál, 140-es IQ-val, orientációval megáldva.
A programozóvá válásnak van egy teljesítmény- és egy időfaktora. Utóbbi kb. 2 év, ha a teljesítményfaktor is megvan.
Ekkorra válik valaki igéretes kezdővé.
Megint csak egyet tudok érteni az előttem szólókkal.
Amikor főiskolán tanultunk egy-egy programozási nyelvet, akkor az egyik oktató mondta, hogy ahhoz, hogy kényelmesen mozogjunk egy programozási nyelvben, minimum 2 év gyakorlás szükségeltetik. Ez nem azt jelenti, hogy valaki már 1 év után is eléri ezt a szintet, hiszen az emberek különböző mértékben érdeklődnek a dolgok iránt. Nekem is volt olyan programozás vizsgám, hogy a tanár nem akarta elhinni, hogy én csináltam a programot és azt kellett bizonygatnom, hogy márpedig igen, én csináltam. :-)
Az embereket meg mindennel meg lehet vezetni. Főleg ha valamit nagyon drágán kínálnak, arról azt hiszik, hogy az olyan jó is, ...a legtöbb esetben erről szó sincs, nade fontos a látszat, főleg az emberek kétszínű világában... :-)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!