Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » ANDROID - hol lehet azt...

ANDROID - hol lehet azt beallitani, ha van tobb . java file, akkor kivalasztani melyik induljon el alapbol, majd valtson át ha pl. torenik egy buttonClick?

Figyelt kérdés

pl.

van most egy ilyen kod:

[link]


ahol alapbol ha megnyitodik a program,elindul a labda mozgása. En ezt szeretnem ugy modositani,hogy legyen egy menu,ahol van egy nyomogomb, es ha arra rakattintanak,akkor induljon el ez az animacio.


Az animacioban viszont nincs Activity, hanem extedns imageView -van. Idaig csak olyan peldakat lattam,ahol extends Activity volt, amivel aztan kibovitettek a manifest fajlt.Ilyen esetben hogyan csinalhatom ezt meg?


Hol tudom beallitani,azt ....vagy hogyan tudnam ,hogy ne induljon el mindjart az animacio,hanem csak majd ha szeretnem egy onClick esemennyel (kesobb szeretnem megadni a gyorsasagat is a labda mozgasanak, majd nyomogombbal elfogadva szimulná ezt a mozgast)


2016. okt. 8. 20:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Androidban egy képernyőért egy Activity felel, ebből következik a megoldás, hogy több Activity-t kell létrehozni. Lesz egy a menünek (ezt kell majd megadnod manifestben a launcher intent-filterrel), meg maga a labdás, amit a menüs activity-ből indíthatsz pl Explicit Intettel.
2016. okt. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

koszi megprobalok utana nezni a neten meg valahol hogy is van ez....

meg esetleg azt nem tudod,hogy most a szimulacionak a main része igy kezdodik:


public class AnimatedView extends ImageView {....


ezt meg kilehet bovitenni azzal hogy legyen benne Activity is ? mert igy nem tudom,hogyan foglaljam be a manifestbe- hogy elinduljon a button clickre ez a java fájl.

2016. okt. 8. 20:43
 3/4 anonim ***** válasza:
Nézd meg még egyszer a cikket, ott van a Main.java (ez az Activity, amit alapvetően indít a cikkben definiált manifest), illetve a hozzá tartozó main.xml.
2016. okt. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

koszi mar sikerult :) menubol elinditani gombbal az animaciot (.main inditom ell egy onlclickel, intentet hasznalok, ...)

Ha a kezdo erteket megakarom adni a labda gyorsasagahoz, hogyan tudom ezt megtenni?


a main.java ba kell valahogy kuldeni a menubol, egy editdetexen keresztul bevinni/atadni aztan a szamot? vagy az AnimatedView .java bol ahol a szimulacio toretnik (public class AnimatedView extends ImageView)

2016. okt. 8. 23:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!