Hogyan tudom megoldani, hogy a képnek/videónak csak bizonyos része látszódjon?
Üdvözletem!
Van egy képgalériám, melyben 16/9-es képek találhatóak.
Szeretném megoldani, hogy ahol az összes kép látszódik ott 8x8-as képek legyenek, de a kép ne legyen torz, csak bizonyos része látszódjon. A teljes kép csak kattintás után legyen látható.
Hogyan lehet ezt megoldani.
S videóval is meglehetne ezt csinálni?
Köszönöm a válaszokat!
A képekkel meg lehet csinálni, az IrfanViewban van batch mód, az advanced funkciók között levő crop funkciót kell alkalmaznod a képekre. Ha kell akkor előtte egy átméretezést is le kell futtatnod. A létrehozott ikonokat egy másik mappába mentesd, vagy inkább állíts be egy globális átnevezést.
Videóval is meg lehet csinálni, ha minden videóból lementesz egy-egy neked megfelelő képkockát. Maga a videó is átalakítható, de ahhoz az egészet konvertálnod kell, ami hosszú idő.
Tisztelt Hominida,
köszönöm segítségét, sajnos nem a képkivágásra gondoltam, hanem arra, hogy ezt hogyan lehet programozással megoldani.
Sajnos ezek szerint félreérthető a kérdésem!
Üdvözlettel, s köszönettel!
Az egyszerű megoldás, hogy a képet egy blokk elem háttereként használod, így a képből csak annyi fog látszódni, amekkora a blokk elem. Így akár kör alakú is lehet a képed.
Persze arra figyelni kell, hogy a kép hátteret pontosan pozícionáld, és a méretét is jól állítsd be.
Pl.:
Alapvetően háromféle megoldás szokott előfordulni képek esetén:
1. Amit írtak is, hogy a képekhez legyártod azoknak a bélyegkép változatát is, és egy külön mappába teszed. Ahol az eredeti kép van, ott azt a képet illeszted be, ahol a bélyegkép kell, oda meg azt.
2. Kliens oldalon állítod a kép méretét, átméretezteted, levágsz belőle, hasonlóan ahhoz, ahogy Drone007 írta.
3. Szerver oldali programozással méretezed át a képet, mondjuk PHP-ből, az erre alkalmas képkezelő függvényekkel. Lásd: [link] , illetve némi Google kereséssel – pl.: php image resize script – számtalan kisebb-nagyobb, univerzálisabb-egyszerűbb kész megoldást találsz, amiket vagy fel tudsz használni, vagy a működésüket megértve magad is készíteni tudsz egyet a saját igényeid szerint.
Előnyök és hátrányok:
1. Előny: Nem kell hozzá sok tudás. Statikus fájlokat fog kiszolgálni a szerver, minden kép akkora, mint amekkorának lennie kell. Hátrány: Minden képhez manuálisan kell megcsinálni a bélyegképet, ha új képeket adsz mondjuk a statikus honlapod galériájához, az új képekre is le kell gyártani a bélyegképet. Értelemszerűen hátrány, hogy dinamikus honlap esetén, ahol mondjuk a felhasználók is tölthetnek fel képeket, ott ez az út nem járható.
2. Előny: Ehhez sem kell túl sok tudás. A bélyegképekhez az eredetit használod fel. Hátrány: Ugyanez, az eredeti képet használod fel. Hiába látszik a képernyőn az, hogy ez egy kis méretű kép, valójában a szerverről az egész – akár több száz kB-os – képeket tölti le, tehát sok bélyegkép esetén indokolatlanul nagy adatforgalmat generál, lassú lesz az oldal letöltése.
3. Előny: A kliens minden képet akkorának kap meg, amekkorának megjelenítéskor lennie kell, nincs indokolatlan adatforgalom. Hátrány: szerveroldali programozás kell hozzá, a szerverre magára nagyobb processzorterhelést jelent, de ez megfelelő cache-elési mechanizmusokkal azért csökkenthető.
~ ~ ~
Videóknál már kicsit zűrösebb a helyez, a HTML-ből való átméretezés még megy, de az továbbra is videó marad. A videó előnézeti képét vagy külső programmal kell legyártanod, vagy szerver oldalon egyéb programok használatára is szükséged lehet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!