Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kezdjek el 2/3D modelle...

Hogyan kezdjek el 2/3D modellezni és animálni?

Figyelt kérdés
Mindig is nagy álmom volt hogy valamilyen animációs film/játék készítésében részt vegyek és főleg a modellezés érdekelne. Hogyan kezdjek hozzá, milyen progikat ajánlotok?

2016. júl. 13. 20:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Blender3D-t ajánlom. Én Unreal Engine alá csinálok vele asseteket. Kicsit nehézkes megtanulni, mert nagyon eltér a felülete a szabványos Windows-os programokétól, de cserébe eszméletlen hatékonyan lehet vele dolgozni. Jó pár modellező software-rel van tapasztalatom, de Blenderben kb. 5X gyorsabban haladok mint más programokban.
2016. júl. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ingyenesek közül blender + gimp, és olyan kezdőknek való tutorial ami érdekel is, elég sok felé el lehet kószálni ezekben a programokban.


Pénzes programok közül én ZBrush -t használok sculptoláshoz (már, régen mudboxot), és Cinema 4D-t a modellek feldolgozásához, animáláshoz, rendereléshez, technikaibb dolgokhoz egyaránt


A blenderben amúgy van sculptolásra lehetőség, csak nem egészen ahhoz készült a program, ahogy nem is játékok készítéséhez, hiába alkalmas gagyibbak összerakására.


Ha ezeket letorrenteznéd nyilván nem kereshetnél vele hivatalosan szabadúszóként pénzt, de cégnél esélyes, hogy 3ds Max vagy Cinema 4D-vel találkozol majd, szóval majd idővel érdemes megismerkedni legalább a felületükkel, akkor is, ha egy másikat kényelmesebbnek - bővebbnek találsz.

2016. júl. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mayát, 3Ds Maxot (van 3 éves próba verzió, ha ki szeretnéd próbálni, legalábbis Mayához tutira van) vagy ZBrush-t szoktak általában használni a stúdiók, így szerintem ezek valamelyikét lenne érdemes tanulni. A Blender oké, hogy jó, de minek szenvedj egy olyan program megtanulásával, amit aligha fognak kérni?
2016. júl. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 tabaki ***** válasza:
2016. júl. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Letöltöttem a 3ds maxot és nem akar elindulni. Ha rákattintok akkor feeelvillan egy kép(gondolom a töltőképernyő)majd eltűnik. Mi a baj?
2016. júl. 15. 13:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!